Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 çocuğu 400 torunu var

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan 90 yaşındaki Halil Kocabuğa’nın 7 evliliğinden 30 çocuğu 400 torunu var. Halil dede, torunlarının çoğunu görmediğini söylüyor.

Kadirli ilçesine bağlı İlbistanlı köyü Kozalak mahallesinde yaşayan 90 yaşındaki Halil Kocabuğa 14 yaşındayken ilk evliliğini yaptı. Evlendikten 3 yıl sonra bir evlilik daha yapan Halil dede, bugüne kadar 7 evlilik yaptı. Zaman içerisinde evlendiği eşlerinin ikisi ölen Halil Kocabuğa, bazı eşlerinden de ayrıldı. Şu anda en son 40 yıl önce evlendiği Ayşe Kocabuğa (60) isimli eşiyle köyde yaşayan Halil dedenin 7 karısından 30 çocuğu ve 400 torunu var. Torunlarının bir çoğunu görmeyen, isimlerini dahi bilmeyen Halil Kocabuğa'nın 30 çocuğundan 8'i de zaman içerisinde hayatını kaybetmiş.
Çocuklarının isimlerini tek tek sayan Halil Kocabuğa, 90 yaşında olmasına rağmen hala çok sağlıklı olduğunu ve kendisini 30 yaşında gibi hissettiğini söylüyor. Bir çok torununu dahi görmediğini belirten Halil dede "30 çocuğumun 8 tanesi öldü. Geriye 22 çocuğum kaldı hepsi de hayatta. Bundan 4 yıl önce kaç torunum olduğunu sorduğumda 300'ü geçtiğini tespit etmiştik. Torunlarımın torunları da var. Onlarla birlikte şu anda 400 torunum var" şeklinde konuştu.
En küçük oğlu 24 yaşında ki Recep Kocabuğa ve ailenin en küçük bireyi 1 yaşında ki Mira isimli torunuyla bir araya gelen Halil Kocabuğa, "En küçük çocuğum ve en küçük torunum ile bir aradayız. Şu anda çok mutlu oldum" dedi.
Son eşi Ayşe Kocabuğa ise " Biz 40 yıllık evliyiz benden olma 5 çocuğumuz var 3 kız 2 oğlan mutluyuz" şeklinde konuştu. 90 yaşında olmasına rağmen hala sağlıklı olduğunu söyleyen Hali dede, bu sağlığını stresten uzak, sakin bir yaşam, doğal beslenme ve sigara içmemesine borçlu olduğunu da belirtiyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
30 çocuğu 400 torunu var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN