Türkiye'nin en iyi haber sitesi

33 günlük bebek 'mamadan öldü' iddiası

Bağcılar'da dünyaya gelen Ferhat bebek, iddiaya göre rahatsızlanarak kaldırıldığı özel bir hastanede akciğerine mama kaçması sonucu 33 günlükken hayatını kaybetti. Hastaneyi ihmalkarlıkla suçlayan aile, suç duyurusunda bulundu.

Çiçeği burnunda yeni evli Gökhan ve Selin Domaç çiftinin Ferhat ismindeki bebekleri Bağcılar'da özel bir hastanede 11 Temmuz'da sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Eve götürülen Ferhat bebek 20. günlükken göğsündeki kızarıklıklar nedeniyle hastaneye götürüldü. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Bahçelievler'deki özel bir hastaneye sevk edilen Ferhat Bebek, kanında mikrop olduğu gerekçesiyle yoğun bakıma alındı.
FERHAT BEBEĞİN MAMADAN ÖLDÜĞÜ İDDİASI
Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Ferhat bebeğin ailesine doktorlar tarafından iyileştiği ve bütün tahlillerin temiz çıktığı söylendi. Ancak bebeğin ishal olduğu ve birkaç gün daha müşahede altında kalınması gerektiği belirtildi. Ancak aniden durumu kötüleşen Ferhat bebek, Gaziosmanpaşa'da başka bir özel hastaneye sevk edildi ve 33 günlükken hayatını kaybetti.
Aile, 33. günlükken hayatını kaybeden Ferhat bebeğin ihmal kurbanı olduğunu iddia etti. İddiaya göre Ferhat bebek hemşireler tarafından beslenirken akciğerine mama kaçtı ve boğuldu. Olayı savcılığa taşıyan aile, Bahçelievler'deki hastane hakkında suç duyurusunda bulundu. Hastane yetkilileri ise olayın savcılığa intikal ettiğini ve konu hakkında açıklamaya yapmak istemediklerini söyledi.
"BEN OĞLUMUN HASTANE TARAFINDAN KATLEDİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"
Bebeklerinin tedavisinin ilk başta kısa sürede ve sonra daha uzun sürede tedavi edileceğini öğrenince şüphelenen Gökhan Domaç, "Bize doktorlar tarafından tedavi süresinin bittiği bütün tahlillerin yapıldığını bebeğin temiz olduğu ifade edildi. Ancak ishalden dolayı müşahede altında tutulması gerektiğini söylendi. Bebeğin ishal olması sebebini anne sütünden kaynaklandığını söylediler ve çocuğu hastanede yatırmaya devam ettiler. Bebeğimiz ölümü ile ilgili hukuki süreç başlattık. Herkese cezası neyse verilsin. 30 günlük çocuğun günahı ne olabilir ki onu öldürebilirler. Ben çocuğumun öldürüldüğünü, hatta hastanenin katlettiğini düşünüyorum. Keşke ben ölseydim de ben bu acıyı yaşamasaydım. Keşke bu yaşananlar bir rüya olsa da oğlum tekrar geri dönse" dedi.
BEBEĞİM ÖLDÜKTEN SONRA EVİME GELEMEDİM"
Hastanenin ihmali sonucu bebeklerinin olduğunu ifade eden Selin Domaç ise şunları söyledi;
"Ben oğlumu 10 gün boyunca emzirdiğim zaman çocuğu ilk iki gün emziremeyeceğimi söylediler. Başka hastalar çocuklarını emzirdikleri için ben de hemşirelere 'ben neden emzirmiyorum' diye sordum. Hemşire, bana dönerek 'Emzirmeyi söylemeyi unutmuşuz kusura bakmayın' dedi. Yani sorumsuzluklarını bize gülerek söylüyorlardı. Daha sonra emzirmeye başladım. En son olarak Salı günü emzirdim. Ondan sonra bana çocuğun ishal olduğunu artık emzirmemem gerektiğini söylediler. Bebeğim hayata gözlerini yumduktan sonra evime gelemedim. Ciğer parçam gitti ne diyebilirim ki dünyam başıma yıkıldı" dedi.
Hastaneye dava açmak için ailenin avukatı tarafından toplanan belgede Ferhat bebeğin akciğere mama kaçması sonucu öldüğüne dair hastane raporu da yer almakta. Gözü yaşlı aile Adli Tıp Kurumunda bebeğe yapılan otopsiden çıkacak ölüm nedeninin raporunu bekliyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
33 günlük bebek 'mamadan öldü' iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN