Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4 Ağustos'tan beri 301 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Yüksekova'da 28 teröristin, Hakkari'de ise 4 Ağustos tarihinden bu yana 301 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TSK'dan yapılan açıklamada, Hakkari Valiliği sorumluluk bölgesinde tüm güvenlik güçlerinin etkin koordinasyonu ile yürütülen terörle mücadele harekatının başarılı bir şekilde devam ettiği vurgulandı.
Bu mücadelenin 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı emir komutasında 1'inci Komando Tugay Komutanlığı, 2. Komando Tugay Komutanlığı, 2.ve 34. hudut tugay komutanlıkları, Hakkari İl jandarma komutanlığı, 7'inci hudut Alay komutanlığına bağlı komando birlikleri, hudut özel harekat birlikleri, jandarma özel harekat birlikleri ve motorlu birlikler tarafından üstün cesaret ve feragatle sürdürüldüğü vurgulanarak bu mücadelede polis özel harekat birlikleri ve emniyet unsurları ile geçici köy korucuları da aynı cesaret ve feragati gösterdiği kaydedildi.
04 Ağustostan bugüne kadar; 21 Eylül 2016 Saat 07.10 da Yüksekova Dağlıca İzme Dağı bölgesinde Silahlı Bayraktarla tespit edilen mağara önünde 1 teröristin ve aynı alanda bulunan mühimmat deposunun imha edildiği ifade edilerek 21 Eylül 2016 akşam saatlerinde Çukurca Omaran bölgesinde tank atışıyla bir silah mevzii imha edildiği ve bir teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Yüksekova da toplam 28 terörist , Hakkari de ise 4 Ağustostan bu yana 301 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.
Kaçakçılara darbe
Öte yandan, Şemdinli Beyyurdu Mot. Tb K. lığınca dün 01.00 sularında Toplam 200 kutu/Box sigara ile 90 çuval çay ele geçirildiği kaydedildi. PKK'nın kaçakçılığa devam etmeye çalıştığına dikkat çekildi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
4 Ağustos'tan beri 301 terörist etkisiz hale getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN