Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 saatlik işi 1 saatte bitirdiler, işçilerden pratik çözüm

Zonguldak’ta bir inşaatın 3. katına çakıl çıkartmakta zorlanan inşaat işçileri, çözümü de kendileri buldu. İşçiler makaraya sardıkları halatı tarım aracı olarak tabir edilen 'patpat'a bağlayarak bir ileri bir geri yaparak çözdüler. 5 saatte yapılan işi 1 saatte bitirdiler.

Alaplı ilçesinde işçiler bir inşaattın 2. ve 3. katlarına çakıl ve kum çıkarmak için pat-pat tabir edilen tarım aracı kullanılıyor.
Gümeli Beldesi Güvenç Abdal Kültür, Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ramazan Akdeniz, "Gümeli Merkezinde Cem evimiz yoktu. Belde halkı, iş adamları ve siyasetçilerince desteği ile birkaç ay önce Cem evi inşaat çalışmalarına başladık. Şu anda 3. kattın betonun döküyoruz. Tabi bu çalışmaları yaparken bazı zorluklarla da karşılaşıyoruz. Bunun için pratik çözümler ürettik. İşçi bir arkadaşımızın tarım alanında kullanılan pat-pat'ı vardı. Aklımıza pat-pat ile kum ve çakılı inşaatın 3 katına çıkarma fikri geldi. Halatı pat-patın arkasına bağladık ve kum ve çakılı kovanın içine koyarak 3 kata kadar çıkardık. Normalde insan gücüyle çalıştığımızda 4-5 saatte bitirdiğimiz işi pat-patla 1 saatte bitirdik" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
5 saatlik işi 1 saatte bitirdiler, işçilerden pratik çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN