500 kiloluk patlayıcı böyle patlatıldı

22.09.2015 | 15:43

Mardin merkezde, PKK'lı teröristlerin çalarak içerisine 500 kiloluk patlayıcı yerleştirdiği araç, bir vatandaşın ihbarı üzerine farkeden polis, çevre güvenliği alındıktan sonra kontrollü bir şekilde patlatıldı. Polis lojmanlarının önünde meydana gelen patlama nedeniyle büyük bir çukur oluşurken, patlamanın şiddetiyle de çevredeki ev ve işyerlerinin pence ve kapı camları kırıldı.

Merkez Artuklu İlçesi, TOKİ Konutları'ndaki Polis Lojmanları önünde, sabaha karşı saat 04.00 sıralarında, büyük bir gürültü ile patlama meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle yolda büyük çukur meydana gelirken, çevredeki ev ve işyerlerine ait kapı ve pencere camlarının tamamı kırıldı.

VATANDAŞ İHBAR ETTİ, FACİA ÖNLENDİ
PKK'lı teröristlerin çalarak içerisine 500 kilogramlık bomba yerleştirdikleri lüks bir jeepi, Polis Lojmanları'nın önüne getirdiğini gören bir vatandaşın ihbarı üzerine polis, olay yerine gelerek sıkı güvenlik önlemi aldı. Aracın etrafında geniş güvenlik önlemleri alarak güvenlik şeridi oluşturan polis, olası bir bir patlamaya karşı çevredeki evlerde oturan vatandaşları da tahliye etti. Bomba, bir süre sonra olay yerine çağrılan bomba imha uzmanları tarafından kontrollü bir şekilde patlatıldı. Patlamanın sesi kentin dört bir yanından duyulurken, olay yeri, çevresindeki birçok ev ve iş yeri ile bir camide hasar oluştu.
Olaydan sonra uzun süre olay yeri inceleme ekipleri olay mahalline kimseyi yaklaştırmazken, olayla ilgili olarak geniş kapsamlı soruşturma başlatıldı.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN