70 yaşında 100 derece sıcaklıkta oruç tutuyor

Yaz sıcaklıklarına denk gelen Ramazan Ayında bazı meslek grupları için işler zorlaştı. Malatya Bakırcılar çarşısında yaklaşık 50 yıldır demir ustalığı yapan Davut Çolak, mesleği gereği sıcaklığı 70 ile 100 derece arasında değişen fırınların önünde saatlerce çalışıp, oruç tutmaya çalışıyor.

Gün boyu ateş başında demir dövüp, kaynak yaparak kan ter içinde kalan 70 yaşındaki Davut Dede oruçlarını tutmayı da ihmal etmiyor. Bu yaşına kadar kimseye muhtaç olmadığını ifade eden Davut Dede, çocuklarının da kimseye muhtaç olmaması için sıcaklığı 100 dereceye kadar çıkan fırının önünde bu yaşına rağmen ve üstelik oruçlu bir halde çalışarak adeta gençlere taş çıkartıyor.
İşinin çok zor olduğunu söyleyen Davut Dede, "Yine de Allah'a hamd olsun. Biz Allah'a güveniyoruz onun emri ile her zorlukta bir kolaylık olur. Allah böyle zorluklar içinde oruç tutan bütün insanlara yardım etsin" diye konuştu.
İşlerinin biraz da müşterinin gelmesine bağlı olduğunu dile getiren Davut Dede "Eğer müşteri gelirse 4 saat fırının başında durduğumuzda oluyor, ama o gün müşteri gelmezse akşama kadar oturduğumuz da oluyor. Burası bizim ekmek teknemiz, biz burada ekmek paramız için çalışıyoruz, bazı zorluklara göğüs germek zorundayız" şeklinde konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
70 yaşında 100 derece sıcaklıkta oruç tutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN