8 yıldır ormanda yalnız yaşıyor

Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde 67 yaşında ki Mehmet Özğüner isimli vatandaş, 8 yıldır longoz ormanlarının içindeki kulübesinde tek başına yaşıyor.

Şehir hayatından bıkan ve şehrin zehirli dumanları arasında olmaktan rahatsız olan Mehmet Özğüner, 2007 yılında Kırklareli Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesine yerleşti. 8 yıldır tek başına longoz ormanlarının içine yaptığı kulübesinde zamanını geçiren Özğüner, burada hayvanlarını besliyor, kitap okuyor ve bahçesinde sebze yetiştiriyor. Kendi yetiştirdiği organik sebzelerle yemek ihtiyacını karşılayan Özğüner, elektrik, suyu dahi doğal yollardan sağlıyor.
İğneada'ya ilk geldiğinde hasta olduğunu fakat şimdi hiçbir ağrısının kalmadığını belirten Özğüner, şehir hayatından kurtulup cennete kavuştuğunu söyledi.

"İSTANBUL'UN EGZOZ DUMANLARINDAN KURTULDUM BURADA CENNETTE YAŞIYORUM"
Şehir hayatından ve insanların arasından yaşamaktan hoşlanmadığını ifade eden Özğüner, İğneada'da huzuru bulduğunu vurgulayarak, "2007 yılından beri buradayım. Yedi kere İstanbul'a gitmedim. İstanbul'un egzoz dumanlarından kurtuldum, burada cennette yaşıyorum. 1964 yılında İstanbul'a gittim, hayatımı kazanmak için, evlendim iki çocuğum oldu. Çocuklarımı okuttum mühendis ettim, doktor ettim ve emekli olunca burada hayatımı yaşamaya karar verdim. Hanım da gelmiyor. Tek yaşıyorum. Burada yerleşince zehirden kurtuldum. Tavukların yumurtası, bahçemde yetiştirdiklerim yetiyor. Güneş enerjisinden elektrik ihtiyacımı karşılıyorum. Burada temiz hava çok güzel. Ben buraya sakat geldim şimdi ne ayağım ağrıyor be başka bir sıkıntım kalmadı. Her şeyi burada kendim yapıyorum. Bahçemde yetiştirdiğimi organik domates, biber ve patlıcanlarımı yiyorum. Kitap okuyarak, gazete okuyarak, hayvanları besleyerek, odun kırarak, bahçemle uğraşarak burada zaman geçiriyorum. Çok mutluyum" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
8 yıldır ormanda yalnız yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN