Acemi motosiklet hırsızı kamerada

15.09.2015 | 16:37

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde bir gencin motosiklet çalma girişimi an be an güvenlik kameralarına yansıdı. Genç, yaklaşık 10 dakika motosikleti çalmak için uğraşsa da sonunda pes ederek olay yerinden ayrıldı.

Olay, Bolvadin ilçesinde geçtiğimiz Perşembe gecesi meydana geldi. Gece motosikletini evinin önüne park ederek uyuyan İlker D. isimli vatandaş, ertesi günün güvenlik kameralarını izleyince motosikletinin çalınmaya çalışıldığını fark etti.

KAMERAYA BAKA BAKA 15 DAKİKA UĞRAŞIYOR
Güvenlik kamaralarına yansıyan hırsızlık girişiminin ise şöyle gerçekleşiyor: Motosikleti ittirerek 20 metre ilerideki özel bir kolejin önüne götüren hırsızlık zanlısı, okulun önündeki ışık altında motosikleti çalıştırmaya çalışırken sık sık çevreyi kontrol etmeyi de ihmal etmiyor. Okulun güvenlik kameralarının da farkında olan hırsızlık zanlısının, sık sık kameralara baktığı gözleniyor. Zanlı, zaman zaman motosikletin yanından uzaklaşıyor. Elinde alet çantası ile birkaç dakika sonra geri gelen zanlının yine motosikleti çalıştırmak için uğraştığı gözlenirken, yaklaşık 10 dakika uğraşı boşa çıkan zanlı, en sonunda pes ederek olay yerinden ayrılıyor. İlker D.'nin sosyal medyada paylaştığı güvenlik kamerası görüntüleri, motosiklet kullanımının yoğun olduğu Bolvadinliler tarafından büyük ilgi gördü. Hırsızlık zanlısının yakalanması için görüntüleri paylaşan Bolvadinliler, herkesin dikkatli olması yönünde uyarılarda bulundular.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN