Adıyaman’da iki teröristi ölü olarak ele geçirildi

Jandarma özel harekat timleri Adıyaman’da iki teröristi ölü olarak ele geçirdi.

Adıyaman Koçali Karakolu'na bağlı Çamlıça-Bağtepe-Kozan bölgesinde jandarma ekipleri tespit ettikleri terörist guruba operasyon düzenledi. Gece saat 02:00 sıralarında teröristlerle sıcak temasa giren jandarma ekipleri, 6 kişi oldukları tespit edilen teröristleri yaylım ateşine tuttu.
Teröristler ile jandarma ekipleri arasında sarp kayalık ve ormanlık bölgede yaşanan çatışmalarda da 2 terörist ölü olarak ele geçirildi. Teröristlerin 4'ünün kaçtığı jandarma ekiplerinin teröristlerin peşine düştüğü öğrenildi. Çıkan çatışmalarda iki askerin hafif yaralandığı ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ayakta tedavi edildiği kaydedildi. Jandarma ekipleri bölgede sivil vatandaşların zarar görmemesi için bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.
JANDARMA UZMAN ONBAŞI MÜSELLİM ÜNAL'IN ŞEHİT EDİLDİĞİ BÖLGE
20 Temmuz günü teröristler ile jandarma ekipleri arasında yaşanan çatışmada Jandarma Uzm. Onbaşı Müsellim Ünal şehit edilmiş, iki asker ise yaralanmıştı. Kurk-Derinsu bölgesinde bir ay önce yaşanan çatışmada yine 6 kişi oldukları belirlenen teröristler 1 askeri şehit ettikten sonra HDP'li grubun canlı kalkan olması nedeniyle bölgeden kaçmayı başarmıştı.
Kurk-Derinsu bölgesi ile bugün operasyon yapılan Çamlıça-Bağtepe-Kozan bölgesinin birbirine yakın olması, aynı terörist grup olabileceği belirtiliyor. Teröristlerin Koçali Baraj inşaatında çalışan iş makinelerini yakan kişiler olduğu öne sürülüyor.Öldürülen 2 teröristin cenazesi gece geç saatlerde Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morguna alındı. Hastane morgu ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınarak sivil araç ve vatandaş girişleri yolları kapatıldı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman’da iki teröristi ölü olarak ele geçirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN