Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ak Parti Milletvekili Adayı Mehdi Eker, HDP'li belediyenin Peygaberimize hakaret içeren afişler asmasını kınadı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı ve AK Parti 3. Bölge Milletvekili Adayı Mehdi Eker, Diyarbakır’da HDP'li belediye tarafından asılan Peygambere hakaret içerikli billboardlara sert tepki gösterdi. Eker, “Geçmişte Türkiye'de bunlar yapıldı, bugün de HDP bunu başka bir formda devam ettiriyor” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı ve AK Parti 3. Bölge Milletvekili Adayı Mehdi Eker, Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Kampüsü'nde düzenlenen programa katıldı.
Mehdi Eker burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Diyarbakır'da HDP'li belediye tarafından asılan Peygambere hakaret içerikli billboardlarla ilgili sorulan bir soruya Mehdi Eker, "Danimarka'nın billboardlara taşımaya cesaret edemediği, sadece karikatür dergisinde yayınladığı o iğrenç saldırıyı, HDP'li belediye Diyarbakır sokaklarında billboardlara taşıdı. Şiddetle kınadığımızı, bunu yapanları, arkasındaki karanlık zihni, Müslümanların inancına, peygamberine yapılan bu saldırıyı şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyorum. Diyarbakır geçmişinde hep peygamberine sahip çıktı. Diyarbakır'da 2 Peygamberimizin kabri vardır. Bu, huzuru bozmaya dönük bir kalkışmadır" dedi.
"BİLLBOARDA TAŞINAN BU İĞRENÇ KARİKATÜR HERKESİN AYIPLADIĞI, KINADIĞI BİR DAVRANIŞTIR"
Eker, "Diyarbakır geçmişte peygamberine sahip çıkmış bir şehir. Bunu Diyarbakır unutmayacaktır. Bu geçmişten gelen bir zihniyetin ürünüdür. Bu zihniyet, geçmişte Türkiye'de Kuran-ı Kerim'e çöl kanunu diyenlerle akrabadır. Bu zihniyet Kabe Arap'ın olsun diyenlerle akrabadır. Biz hep onu söylüyoruz. Geçmişte Türkiye'de bunlar yapıldı bugün de HDP bunu başka bir formda devam ettiriyor. Billboarda taşınan bu iğrenç karikatür herkesin ayıpladığı, kınadığı bir davranıştır. Kimsenin Müslümanların inancına da, peygamberine de hakaret etmeye hakkı yoktur. Bütün dinler kutsaldır. Hepsi saygı görmek durumundadır. Adının manası barış olan dinimiz ve Peygamberimiz bizim için kutludur, kutsaldır" ifadesini kullandı.
"PARTİSİNİN EŞ BAŞKANI BUNU BÜTÜN TELEVİZYONLARA AÇIK BİR ŞEKİLDE SÖYLEDİ"
HDP'li Selahattin Demirtaş'ın 'sırtımızı hiç bir zaman PKK'ya dayamadık' yönünde yaptığı açıklamayı değerlendiren Mehdi Eker, "Selahattin Bey'in öyle bir şey deyip demediğini bilmiyorum. Ama arkadaşı, partisinin eş başkanı bunu bütün televizyonlara açık bir şekilde söyledi. Televizyonlarda da bu günlerce yayınlandı. Ya o televizyonları seyretsin ya arkadaşına sorsun bunu. Eğer kendi şahsıyla ilgili söylüyorsa bunu bilemem kendisi bilir. Kurumsal anlamda HDP'yle ilgili olarak söylüyorsa bu milletin zihniyle, zekasıyla alay etmektir. Bu da hoş değildir" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Ak Parti Milletvekili Adayı Mehdi Eker, HDP'li belediyenin Peygaberimize hakaret içeren afişler asmasını kınadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN