AK Partili kadınlardan sigara bırakma etkinliği

AK Parti Manisa Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla sigara bırakma etkinliği düzenlendi.

AK Parti Manisa Kadın Kolları Başkanlığı, Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenleyerek vatandaşları sigarayı bırakmaya davet etti. Manolya Meydanı'nda düzenlenen etkinliği Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay, AK Parti Manisa Kadın Kolları Başkanı Fisun Kumbaracı, Yeşilay Manisa Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Kadın Kolları üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte konuşan AK Parti Manisa Kadın Kolları Başkanı Fisun Kumbaracı, sigaranın pek çok ölümcül hastalığa yol açtığını hatırlatarak, "Ama buna rağmen sigarayı kullanmaya çoğumuz devam ediyoruz. Ülkemizde her yıl yaklaşık 15 milyon kişi sigara kullanırken, 100 bin kişi de bu nedenle hayatını kaybediyor. Biz de bu özel günde AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı olarak bir farkındalık oluşturmak ve bir etkinlik yapmak istedik. Sigara kullanan herkesi kadın ve erkek bugün sigarayı bırakmaya davet ediyoruz. Ama her zaman olduğu gibi önceliğimiz kadınlarımız. Kadınlarımızın anne olabilme özelliklerinden dolayı ve aynı zamanda çocuklarına rol model olmaları dolayısıyla kendilerine daha büyük sorumluluklar düştüğüne inanıyoruz. Sağlık toplumlarla, güçlü toplumlarla büyük Türkiye'yi kuracağımızı düşünüyoruz. Bu nedenle kadınlarımıza özellikle sigarayı bırakmaya davet ediyoruz" diye konuştu. Kumbaracı'nın ardından konuşan Yeşilay Manisa Başkanı Berk Mersinli ise, "Tabi sigara Yeşilay'ın da mücadele alanlarındaki en önemli sorun. Son yıllarda sigara kullanımı çok aşağı seviyelere düştü. Yeşilay binamızı da tamamlamış olacağız. Yunusemre ve Şehzadeler Belediyemiz, Halk Sağlığı Müdürlüğümüz de bize destek veriyorlar" dedi.
Etkinliğe destek veren vatandaşlar ise ceplerindeki sigara paketini cam fanusa bıraktı. Sigarayı bırakan vatandaşlara ise Kumbaracı tarafından kokulu sabun hediye edildi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili kadınlardan sigara bırakma etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN