Altın fiyatları düştü çarşı boş kaldı

Tek partinin iktidara gelmesiyle sonuçlanan seçimlerinin ardından altın fiyatları düştü ancak çarşı boş kaldı. Diyarbakır Kuyumcular Çarşısı esnafı, vatandaşların altın almak için fiyatların biraz daha düşmesinin beklediğini kaydetti.

Siyasi belirsizlik nedeniyle 14 Ekim'de 111,5 TL seviyesine çıkarak, tarihi zirvesini gören gram altın, 1 Kasım genel seçiminde sandıktan tek başına iktidar çıkması ile birlikte düşüşe geçti. Ancak düşüş Diyarbakır'da henüz beklenen karşılığı görmeyince Kuyumcular Çarşısı boş kaldı. Çarşı esnaflarından Kadir Yakşi, vatandaşların tedirginliğinin henüz tamamen geçmediğini belirterek, "Hükümetin kurulması ve çözüm sürecinin yeniden başlanması bekleniyor. Bunlar olursa fiyatlar düşer. İnsanlarda güven havası oluşur. Ekonomi ve piyasa daha canlanır. Bu süre zarfında düğün yapanlarda kiralama işine girdi. Kiralama yapmayan esnaflar oturuyor. Kiralama yapan 5 dükkan var ama bu 200'e yakın esnafın işini kırıyor" dedi.
"MÜŞTERİLER HALEN DÜŞÜŞ BEKLİYOR"
Kuyumcu Mehmet Sıdık Arslan ise, fiyatların düşmesinin henüz Diyarbakır piyasasına yansımanın olmadığını belirterek, "Vatandaşlar 2-3 lira düşüşünden sonra biraz daha düşüş olacağından dolayı beklemeyi uygun görüyor. O sebepten dolayı piyasaya bir yansıması yok" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın fiyatları düştü çarşı boş kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN