Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amasra'da hamsinin kilosu 50 Kuruş

Ava çıkan balıkçıların limana tonlarca balık ile döndüğü Amasra'da hamsinin kilosunun 50 kuruşa düşmesi vatandaşın yüzünü güldürdü.

Sabahın ilk saatlerinde Amasra Belediye hoparlöründen yapılan "Bir torba balık beş lira" anonsu üzerine limana giden vatandaşlar kilosu 50 kuruşa gelen hamsiye hücum etti. Akşam saatlerinde denize açılan Koçerler 1 isimli balıkçı teknesi Amasra açıklarında ağına takılan tonlarca hamsiyi güvertesine alarak Amasra Limanına yanaştı. Yaklaşık 600 kasa hamsiyi kilosu 50 kuruştan vatandaşlara dağıtan tekne çalışanları, "Hamsi bu sene baya bol gece 'Bismillah' diyerek denize açıldık fazla uzaklaşmadan Amasra açıklarında balık ağlarımıza takıldı. Sabahın ilk ışıkları ile Amasra'ya geri döndük. Yaklaşık 10 kilo Hamsiyi 5 TL'den vatandaşa satıyoruz" dediler.
Ucuz hamsi anonsunu duyarak limana giden vatandaşlar ise, "Etin kilosu malum çok pahalı, hamsinin 50 kuruşa düştüğünü öğrenince hemen limana geldik bu sene balığa doyacağız" dediler. Bazı Vatandaşlar ise hamsinin bu kadar ucuzlaması karşısında kasalarla hamsi alarak evlerinin yolunu tutarken Koçerler 1 balıkçı gemisinin önünde hamsi almak için vatandaşlar sıraya girdi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Amasra'da hamsinin kilosu 50 Kuruş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN