Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ambulansla gıda taşıyor

Konya'nın Ereğli ilçesinde bir esnaf, ürünlerini bozulmaması için aldığı ambulansta taşıyor.

Ereğli'de gıda sektöründe hizmet veren ve büyük işletmelere toplu gıda maddesi taşıyan Ali Akkaya, kliması yetersiz kalan aracında ürünlerin çok sık bozulması karşısında çareyi bir ambulans almakta buldu. Ali Akkaya, "Karadut yetiştirip dondurma fabrikaları başta olmak üzere pastahanelere götürüyorum, çok nazik bir ürün olduğu için günü birlik toplanıp götürülmesi gerekiyor. Bende çareyi gıda ambulansı almakta buldum, aldığımda normal ambulanstı üzerine gıda ambulansı yazarak ürünlerimi taşımada kullanıyorum" dedi.
Ambulansın siren sisteminin çalışmadığını yolda giderken de kesinlikle trafiği tehlikeye düşürecek bir davranışta bulunmadığını belirten Akkaya, "Ürünlerimi yazın klima, kışın kalorifer kullanarak koruyorum. Çevre esnaflarda ilk gördüklerinde çok şaşırdılar. Bu uygulamaya ilçede ilk kez ben imza attım. Hem ben memnunum hem de ürün verdiğim fabrikalar memnun kalıyor" diye konuştu.
"Ambulans sağlık için hasta taşır, biz de sağlık için gıda taşıyoruz" diyen Ali Akkaya, bu prensipte çalışmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Ambulansla gıda taşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN