Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ları 'yı boğuyor... Tahribat havadan böyle görüntülendi!

Devletin ceza yaptırımlarına rağmen 'da çiftçilerin ' yakmayın' uyarısını dikkate almaması hem toplum sağlığını hem de toprağın kalitesi tehdit ediyor. Anız larının neden olduğu hava kirliliği ve aşırı sıcaklar yüzünden adeta yaşanmaz halde.

hasadının tamamlanmasının ardından her yıl olduğu gibi 'da tehditi başladı. Devletin anız yakanlara dönüm başına 42 ile 250 lira arasında para cezası vermesine rağmen mazot ve işçilik masraflarını azaltarak toprağı en kısa sürede ekilebilir hale getirmek isteyen bazı çiftçiler, anız yakmaya devam ediyor.


Kentin dört bir yanında yoğun duman nedeniyle göz gözü görmüyor. Hissedilebilir kirli havanın yanı sıra tarlalardan uçan isler, evlerin en ücra köşelerinde bile kendisini gösteriyor.


Zeliha Yağmur (62) isimli vatandaş anız küllerinin balkondaki çamaşırlara bile bulaştığını kaydetti.


Emin Kütük (65) isimli vatandaş ise anızın sadece insanlara zararlı olmadığına dikkat çekerek "O topraktaki tüm bakterileri, faydalı böcekleri de yok ediyor. 'daki anız ları nedeniyle balkonumuzda asla nefes alamıyoruz. Kentin üzerinde sanki birkaç yerde yangın var gibi kent dumandan boğuluyor. Bu ayrıca küresel ısınmayı da sağlıyor. Her yıl belli derecenin üzerinde ısınma meydana geliyor, doğanın dengesi bozuluyor" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Anız yangınları Adana'yı boğuyor... Tahribat havadan böyle görüntülendi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN