Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'da sosyal medya üzerinden tehlikeli gerginlik

Eş zamanlı olarak yapılan terör operasyonu sonucu Antalya'da 13, Alanya'da ise 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların Alanya Adliyesi'ne sevki öncesi HDP'li bir grup 7 kişi için sosyal medya üzerinden adliye önünde toplanma çağrısı yaptı. Bu çağrının üzerine Alanyalı vatandaşlarda yine sosyal medya üzerinden örgütlenerek guruba tepki göstermek için Alanya Adliyesi önünde toplanma kararı aldı. Karşı karşıya gelen iki gurubun arasında çıkan kısa süreli sözlü sataşma polisin zamanında müdahalesi ile son buldu. Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada terör örgütüne karşı yapılan mücadeleden asla geri adım atılmayacağı vurgulandı.

SOSYAL MEDYADAN TOPLANTI ÇAĞRISI
Şüphelilerin sorgularının tamamlanıp adliyeye sevk edilecekleri haberini alan HDP'li bir gurup sosyal medya üzerinden destek çağrısında bulunarak, Alanya Adliyesi önünde toplanacaklarını duyurdu. Kısa sürede sosyal medya üzerinde tepkilere neden olan grubun çağrısına Alanyalı vatandaşlarda karşılık verdi. Bir grup vatandaş HDP'nin çağrısına karşılık tepki amaçlı Alanya Adliyesi önünde toplanmak için karar aldı. Alanyalı vatandaşlar ve HDP'li grup Alanya Adliyesi önünde karşı karşıya geldi.

POLİS ETTEN DUVAR ÖRDÜ
İki gurup arasında olası bir arbedeyi önlemek adına adliyeye takviye olarak polis ve Çevik Kuvvet ekipleri sevk edildi. Bir süre slogan atan iki grup arasına polis etten duvar örerken, bir kişi HDP'li grubun üzerine yürüyerek tepki gösterdi. Kısa süreli arbedenin yaşandığı olayda İ.K. adlı genç gözaltına alındı. HDP'li grup Alanya adliyesinden polisin çabaları sonucu uzaklaştırılırken, Alanyalı vatandaşlardan oluşan grup ise polisin bu telifini kabul etmeyerek karşı gurubun tekrar toplanması ihtimali üzerine adliye çevresinden uzaklaşmama kararı aldı.

VATANDAŞTAN ALKIŞLI DESTEK

Gözaltına alınan 7 kişi için ek gözaltı süresi alındığını öğrenen vatandaşlar, arbede sırasında gözaltına alınan İ.K. adlı gencin kendi yanlarına getirilmemesi halinde dağılmayacaklarını polise bildirdi. Olaya sağduyulu yaklaşan polis ise İ.K'yı arkadaşlarına teslim ederek olayın daha da büyümesini engelledi. Alanyalı gençler böylesi bir olaya müsade göstermeyeceklerini ve her zaman tepkilerini göstermek amaçlı gurubun karşısında bulunacaklarını belirterek Adliye Binası çevresinden " Şehitler ölmez, vatan bölünmez, Ne mutlu Türk'üm diyene " sloganları atarak uzaklaştılar. Bazı vatandaşlar ve işyeri sahipleri ise Alanyalı gençlerden oluşan guruba alkışlarla destek verdi.
Operasyonun hemen ardından Antalya İl Emniyet Müdürülğü tarafından yapılan açıklamada : Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak, suç ve suçluyla mücadelemizin her geçen gün daha etkin ve kararlı bir biçimde devam edeceğinin, terör örgütlerine yönelik yürüttüğümüz etkin mücadeleden asla geri adım atmayacağımızın tüm Antalyalı hemşehrilerimiz tarafından bilinmesini bir kez daha ifade ediyor, sizden gelen destek ve bilgilerle daha da güçlendiğimizin unutulmamasını temenni ediyoruz." denildi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da sosyal medya üzerinden tehlikeli gerginlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN