Apartmanın çatısına yıldırım düştü

Bolu'da, bir apartmanın çatısına yıldırım düşerken, apartman sakinleri büyük gürültü ile dışarı kaçtılar. Çatıdan fırlayan kiremitler park halindeki araçların üzerine düşerek hasara neden olurken, bir dairenin prizi tutuşunca içerisi dumanlarla kaplandı. İtfaiye ekiplerinin kontrollerinin ardından apartmana girildi.

Sabah saat 08.30 sıralarında, Çıkınlar Mahallesi Yarenler Sitesi C 6 Blok'un çatısına yıldırım düştü. Büyük bir gürültü ile sarsılan 5 katlı apartmanda oturanlar korku ile dışarı çıktılar. Çatıdan fırlayan kiremit parçaları çevrede park halinde bulunan araçların üzerine düşerken hasara neden oldu. Birinci katta oturan Aytaç Köroğlu dışarı çıkarken bir süre sonra evine döndüğünde prizin tutuştuğunu görerek itfaiyeden yardım istedi. Gaz maskelerini takan itfaiyeciler dumanların kapladığı daireye girerek elektrik tesisatını kontrol ederek, daireyi havalandırdılar. Apartmanın elektrikleri kesilirken, çatıda da kontrollerde bulunuldu. Apartmandan dışarı çıkanlar yağmur yağışı nedeniyle ıslanırken, bir süre sonra içeri girdiler.

Sabah kahvaltı yaparken büyük bir gürültü ile sarsıldıkların söyleyen Aytaç Köroğlu, "Tam kahvaltı yapacaktık, patlama sesi ile her taraf bir anda aydınlandı. Çok şiddetli bir patlama oldu. Daha sonra dışarı çıktığımızda araçların üzerine düşen kiremitleri gördük. Komşuların araçları zarar görmüştü. Eve bakmaya geldiğimde prizin tutuştuğunu gördüm. Son anda fark ettim, itfaiyeci arkadaşlara söyledim. Onlarda müdahale ettiler" dedi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Apartmanın çatısına yıldırım düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN