Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arda Turan'ın fakirlik anıları ve mutluluk

Arda Turan'ın gençlik yılları ile ilgili anlattığı "Eskiden haftada bir kez köfte yerdik. Çok iyiydi bizim Atilla Abi'nin köftesi. Şimdi her gün köfte var, ama aynı tat yok." sözleri, ibretlik bir gerçeğe işaret ediyor.

Video sohbetlerini paylaşan Samet Seven isimli genç, Arda Turan'ın sözlerini yorumlayarak "Arda Turan biliyorsunuz Barcelona'da futbolcu. Müthiş parası var, evi var, arabası var yatları var, katları var" dedi ve Arda'nın "Kendimi kötü hissediyorum. Bazen doyumsuzluğuma, aç gözlülüğüme kızıyorum hiçbir şey yokken. Allah çok şey verdi ama insanız hepimiz.(...) Eskiden haftada bir kez köfte yerdik. Çok iyiydi bizim Atilla Abi'nin köftesi. Şimdi her gün köfte var, ama aynı tat yok" sözlerini okudu.

Ardından Said-i Nursi'nin Risale'lerinden bölümler okuyan Samet Seven, "Bu adam her gün köfte yiyor. Ama aldığı lezzet durumu kötüyken almış olduğu lezzetten çok farklı. Artık bıkmış, lezzet alamıyor. Yani bir nevi her gün makarna yemek, arada köfte yemek güzeldir. Fakir tesellisi yani. (...)Yani bizim arada köfte yememiz Arda Turan'ın her gün köfte yemesinden daha lezzetli. Yani fakirlik mutluluktur." ifadelerini kullandı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Arda Turan'ın fakirlik anıları ve mutluluk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN