Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arkadaşlarının cesediyle mahsur kalanlar kurtarıldı

Bartın’da balık avlanmak için çıktıkları denizde tekneye dalga çarpması denize düşen 3 kişiden biri boğularak hayatını kaybederken, şahıslar havanın elverişsiz olması nedeniyle sabaha kadar koyda mahsur kaldı. Kazadan kurtulan 2 kişiye ve ölen şahısa sabah saatlerinde ulaşıldı.

Bartın'da avlanmak için denize açılan 3 kişi, teknenin alabora olması nedeniyle denize düşerken, tekne sahibi boğularak hayatını kaybetti. 2 kişi ise yüzerek çıktıkları koyda mahsur kaldı. Koyda mahsur kalan şahıslar havanın elverişsiz olması nedeniyle sabah saatlerinde kurtarılabildi.

KAZAZEDELERE ULAŞILDI ANCAK ŞEHRE GETİRİLEMEDİ
Bartın'ın Güzelcehisar köyü Doğanyuvası mevkisi açıklarında meydana gelen olayda, amatör balıkçılık yapan Mustafa Kuloğlu (57), öğle saatlerinde 'Kuloğlu' isimli teknesi ile istavrit avına çıkmak için yanına Kadir Güner'i (51) ve Selçuk Özkök'ü (42) alarak Bartın Limanı'ndan denize açılmıştı. Denizde istavrit bulamayan 3 arkadaş daha sonra zargan avlamak için Güzelcehisar sahiline gitti. Güzelcehisar sahilinin açıklarında denizin dalgalı olduğunu fark eden Kuloğlu ve arkadaşları geriye dönmek istedikleri sırada tekneye çarpan dalga nedeniyle aniden suya düştü. Kadir Güner ve Selçuk Özkök yüzerek kıyıya ulaştığı olayda, tekne sahibi Mustafa Kuloğlu ise boğularak hayatını kaybetti. Vatandaşların olayı haber vermesinin ardından AFAD ve Sahil Güvenlik ekipleri kurtarma çalışması başlattı. Ekipler şiddetli dalgalar nedeniyle koya ulaşamazken, havanın kararması, arazinin engebeli olması nedeniyle çalışmalar sabah saatlerine ertelendi. Bu sırada ayrı ayrı yerlerde sahile çıkan iki kişiyi sahil güvenlik ekipleri bir araya getirdi. Balıkadamlar da denizdeki cesedi çıkararak iki kişinin yanına bıraktı. Gece kurtaramayacaklarını anlayan Sahil Güvenlik ekipleri, kazazedelere ateş yakarak, yanların da yiyecek, battaniye ve kıyafetler bırakarak geri döndü. Kazazedeler, sığındıkları koyda ölen arkadaşlarının cesedi ile birlikte sabaha kadar ateş yakıp kendilerinin alınmasını bekledi. Sabahın erken saatlerinde yapılan kurtarma çalışmalarında, koyda bulunan Kuloğlu'nun cansız bedeni ile Özkök ve Günser Sahil Güvenlik Botuyla Bartın Limanı'na getirildi.

KURTULANLAR ANLATTI...

Hastanede tedavi altına alınan Selçuk Özkök gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, "İstavrit balığı tutmak için İnkumu açıklarına gittik. İstavrit balığı bulamayınca, Zargan balığına döndük. Kenardan doğru İnkumu'ndan Güzelcehisar'a kadar gittik. Güzelcehisar'da 3-4 tane tuttuk. Güzelcehisar'da da hiç dalga yoktu. Biraz geçtikten sonra bir yer var. Teknenin yan döndüğü yer. Oradan geriye dönecektik. Tam oraya gittiğimizde dalga geldi. Dalga kayalıklara çarpıp geri döndü. Ben hayatımda ilk defa böyle bir şey gördüm. 15-20 metre ileri gittik. Yine aynı olay oldu. Dalga geri dönüp tekneyi 90 derece eğdi. Tekne yan yatınca üçümüzde denize düştük" dedi.

12 SAAT ATEŞ YAKTIK, ÇOK KORKTUK
Denize düşünce önce üzerindeki elbiseleri çıkarttığını kaydeden Özkök, "Tekne bizden uzaklaştı. Ben bir süre üzerimizde elbise olduğu için bununla mücadele verdim. Elbisemi çıkarttım. Çıkarmasam bende yaşıyor olmazdım. Bir süre yüzerek kumsala çıktım. Yanımda arkadaşımda vardı. O'da farklı bir kumsala çıkmış. Olay bu şekilde oldu. Benim çıktığım kumsala Sahil Güvenlik geldiğinde, onlarında tekneleri dalgadan dolayı alabora oldu. Dolayısıyla kıyıya çıkamadılar. Sabahı bekledik. Sahil Güvenlik ile beraber orada odunlar vardı. 12 saat kadar sürekli ateş yaktık. Sabah 6'ya kadar sürdü. Sahil Güvenlik'ten jet sky ile gıda, giysi ve battaniyeler geldi. Çok korktum ama kurtuldum. 2-3 defa öldüğümüzü düşündüm" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Arkadaşlarının cesediyle mahsur kalanlar kurtarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN