Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşırı yağış tarları vurdu, yolları tahrip etti

'nin Beyağaç ve Çameli ilçelerinde kısa sürede etkili olan ve su baskınlarına neden oldu. İlçe merkezlerinde yolları tahrip eden sel, lerinde yer yer hasara neden oldu.

'nin Beyağaç ve Çameli ilçelerinde etkili olan aşırı yağış ve su baskınlarına neden oldu. İki ilçede yaklaşık 20 dakika etkili olan aşırı yağış tarlalara zarar verirken, Beyağaç-Kale karayolu bağlantısı sel dolayısı ile kapandı. Beyağaç'ta özellikle Kızılcaağaç ve Kapuz ve Merkez mahallerinde etkili olurken, yağışın etkili olduğu yerlerde, tütün tarlalarına zarar verdiği belirtildi.


Çameli'de de etkili olan , yer yer lerine zarar verdi, ilçe merkezinde sele ve su baskınlarına neden oldu.


Beyağaç'taki aşırı yağış hakkında sosyal medya hesabı üzerinde bir açıklama yapan Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, "Beyağaç'ımızda ani sağanak yağışlar ile oluşan sel baskınları sonucunda, cadde ve sokaklarımızda yer yer tahribatlar meydana getirmiştir. Ekili ve dikili alanlarda kısmen de olsa maddi zararlar oluşmuştur. İlçe Kaymakamımız Necdet Özdemir ile birlikte yapmış olduğumuz tespitler sonucunda, can kaybının olmaması bizleri sevindirmiştir. Çalışmalarımıza aralıksız olarak devam etmekteyiz" dedi.


Çameli'deki tarım arazilerinde meydana gelen hasarla ilgili araştırma yaptıklarını belirten Çameli Ziraat Odası Başkanı Hamit Tuncer, zararın çok olmadığını, çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşırı yağış tarları vurdu, yolları tahrip etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN