Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asker eşlerinden güvenlik güçlerine Mevlid Kandil'i hediyesi

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının 22'inci gününde operasyonlar tüm hızıyla devam ederken, dün gece Mevlid Kandili dolayısıyla asker eşleri, asker ve polisler için evlerinde hazırladıkları yemek ve tatlı çeşitlerini paketleyerek operasyon bölgesine gönderdi. Asker eşleri tarafından özenle hazırlanan ev yemekleri ve tatlıların paketlerine yazılan mesajlar ise operasyona katılan güvenlik kuvvetlerini duygulandırdı.

Mevlid Kandili dolayısıyla evlerinde yemek ve tatlı çeşitleri hazırlayan 7. Kolordu Komutanlığı'nda görevli asker eşleri, hazırladıkları paketleri Sur ilçesinde operasyona katılan asker ve polislere ulaştırdı. Dün gece operasyonu sürdüren güvenlik kuvvetlerine ulaştırılan paket içindeki yemek ve tatlılar asker ve polislere moral verirken, üzerlerine yazılan notlar ise duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

MESAJLAR OPERASYONA KATILAN ASKER VE POLİSLERİ DUYGULANDIRDI

Paketlerin bazılarında "Allah'ım yar ve yardımcınız olsun", 'Afiyet olsun, Allah'a emanet olun', şeklinde küçük mesajları yer alırken, bazı paketlerde ise, "Rabbim sizleri eşlerinize, yavrularınıza kavuştursun, dualarımız sizinle. Allah yar ve yardımcınız olsun. 7. Kolordu asker eşleri" ifadeleri kullanıldı. Asker eşi tarafından hazırlanan bir pakette, "Asker eşi olarak size bunları hazırlamak kadar gurur verici hiç bir şey olamaz. Helali hoş olsun. Allah'a emanet olun. Dualarımız sizinle. 7. Kolordu Komutanlığı asker eşi" yazıldı.


"BU VATANI BÖLMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ"
Bir asker eşi hazırladığı pakette operasyonlara katılan asker ve polislerin kandilini kutladı. Asker eşi tarafından hazırlanan pakette, "Kandiliniz mübarek olsun. Allah'a emanet olun. Bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmez. İyi ki varsınız. 7. Kolordu Komutanlığı asker eşleri" yazıldı.
Askeri hemşire olarak görev yapan bir asker eşi ise yazdığı mesajında operasyona katılan asker ve polisin sağ salim evlerine dönene kadar yedikleri yemeğin, uyudukları uykunun kendilerine haram olduğunu yazdı.

SİZ ORADAYKEN BİZE UYKU YOK
Asker eşi mesajında, "Bir anne, bir asker eşi ve bir Türk vatandaşı olarak ülkemiz için hainlere karşı verdiğiniz mücadelede Allah yardımcınız olsun. Sizler sağ salim evinize dönene kadar yediğimiz yemek, uyuduğumuz uyku bizlere haramdır. Allah sizi ailenize, sevdiklerinize ve bizlere bağışlasın" ifadelerini kullandı.
Başka bir asker eşi de yazdığı mesajında, "Bir asker eşi ve askeri hemşire olarak bütün dualarım ve mesleki bütün yeteneklerimle yanınızdayım. Allah yar ve yardımcınız olsun" diye yazdı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Asker eşlerinden güvenlik güçlerine Mevlid Kandil'i hediyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN