Ayakkabı boyacılarının kavgasını mahkeme bitirdi

Amasya’da kavga edip mahkemelik olan iki yaşlı ayakkabı boyacısının arasına ‘şemsiye’ girdi.

Ayakkabı boyacısı Ali Özer, komşusu ve meslektaşı olan Yalçın Taşan ile yaşadığı tartışma önce karakola, sonra da mahkemeye taşındı. Özer, bunun üzerine komşusunu görmemek için sandığının etrafını şemsiyelerle çevreledi.
Amasya merkez Yavuz Selim Meydanı'nda ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan 65 yaşındaki Özer, meslektaşı ve komşusu olan 68 yaşındaki Taşan ile yaklaşık 3 ay önce tartışma yaşadı. Özer, tartışmanın büyümesi üzerine kendisini darp eden komşusundan şikayetçi oldu.
aralarında husumet çıkan Taşan'ı görmemek için sandığını şemsiyelerle çevreleyen 2 çocuk babası Özer, "Bu şemsiyeleri rüzgarı kesmek için, sağlığımı korumak için, bir de aşağıdakini görmemek için koydum. Mahkemelik olduk biz bununla" dedi.

5 YIL İÇİNDE DOKUNURSA CEZA İKİYE KATLANACAK
Bu arada mahkemede bin 700 lira ceza kesilen evli ve 3 çocuk babası Yalçın Taşan da, "5 yıl dokunmayacağım. Savcıya söz verdim. '5 sene dokunursan ceza ikiye, dörde katlar' dedi. Ne derse kulağımızı kapatıyoruz artık. Veya kaçıyor, gidiyorum. Gezip geliyorum. Müşteriler beni telefonla arıyor" diye konuştu. Ayakkabıları ateşle yakarak uyguladığı fırınlama tekniğinden dolayı kıskanıldığını iddia eden Taşan, Özer'in kendisini ve müşterilerini görmemek için şemsiyeler açtığını söyledi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayakkabı boyacılarının kavgasını mahkeme bitirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN