Ayı cenaze çaldı

Karabük’te mezardan çıkardığı cesetle birlikte ortalıktan kaybolan ayı, her yerde aranıyor.

Karabük'ün Ovacık ilçesine bağlı Sülük Köyü Göcek Mahallesi'nde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Bir ayı, yaklaşık 8 ay önce defnedilen ölüyü mezardan çıkartıp, cesetle birlikte ortalıktan kayboldu.
Göcek mahallesinde yaşayan Hasan Bağıran isimli yaşlı vatandaş yaklaşık 8 ay önce hayatını kaybetti. Yaşlı adam, yakınları tarafından mahallenin dışında ormanlık alanda bulunan mezarlığa defnedildi. Bölgeden geçen bir vatandaş mezarlığın tahrip edildiğini ve açıldığını görünce durum yakınlarına bildirdi. Hasan Bağıran'ın Karabük'te yaşayan damadı mezarlığa gittiğinde, içerisinde ceset olmadığı gördü. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, mezarın ayı tarafından kazıldığını belirledi, ancak çevrede cesedi bulamadı.
"CENAZELERİ BAŞKA YERE DEFNEDECEĞİZ"
Sülük Köyü Muhtarı Nurettin Ayrılma ilk defa başlarına böyle bir olay geldiğini söyleyerek, "Olayı ilk olarak söylenti olarak geldi. Olay daha sonra Karabük'te ikamet eden damadına bildirildi. Onlarda buraya geldiğinde mezarın eşelenerek açıldığı ve içerisinden cesedin çıkarıldığını tespit ediyorlar. Bizim bilgimiz olunca durumu jandarmaya bildirdik. Yakınları mezarın üstünü kapatarak ağaç koymuşlardı. Ancak bugün baktığımızda yeniden ayı izlerine rastladık. Yanındaki kadının da cesedini almak istemiş. Ayının ne zaman bu mezarı açtığını bilmiyoruz. İlk defa böyle bir şey başımıza geliyor" diye konuştu.
Köy muhtarı Nurettin Ayrılma, başka olayın yaşanmaması için önlem olarak yeni cenazeleri köyün değişik yerlerinde bulunan mezarlara gömdüreceklerini ifade etti.
"AYININ VURULMASINI İSTİYORUZ"
Cesedi ayı tarafından mezardan çıkarılarak getirilen Hasan Bağıran'ın damadı Ali Ayrılmış ise, " Kayınpederim 05 - 11- 2014 tarihinde vefat etmişti. Aradan geçen 8 ay sonra bana bir telefon geldi ve köye gittiğimde mezarın taşları gözükecek şekilde ayı kazmış. Mezarın içine baktığımıza ise ne kefen nede ceset vardı. Aynın cesedi tamamen aldığını tespit ettik. Tekrar mezarın üzerini kapatarak büyük çam ağacı koymuştuk. Aradan üç gün sonra ağaçları kaldırıp ayı yeniden mezarı kazamaya çalışmış. Jandarma ve yakınlarımız bölgede arama yapmış ama cesedi bulamamışlar. Kayınpederimin mezarının yanından 2013 yılında defnedilen kayınvalidemin mezarı da var. Ayı onu da eşelemiş. Ayının vurulmasını istiyoruz. Daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayı cenaze çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN