Baba, kızlarını öldüren anneyi boğazını keserek öldürdü

22.09.2015 | 12:00

Diyarbakır’da bir anne ile iki kızı arasında çıkan tartışma nedeniyle cinnet getiren anne, pompalı tüfekle kızlarını öldürdü. Kızlarının öldüğünü gören baba ise, eşinin boğazını kesti.

Olay, merkez Kayapınar ilçesi Peyas mahallesi 235'inci sokakta bulunan Öztekin sitesinde meydana geldi. İddialara göre, sitedeki bir apartmanın 4'üncü katında oturan Toprak ailesinin evinden tartışma sesleri gelmeye başladı. Burada Anne A. ile kızları H. (18) ve H. Toprak (20) arasında, harçlık yüzünden çıktığı ileri sürülen tartışma bir süre sonra boğuşmaya dönüştü. Bunun üzerine cinnet getiren anne A., kendi adına ruhsatlı pompalı tüfeği ile kızlarına ateş açtı. Olayda, her iki kız da hayatını kaybetti. kızlarının cansız bedenini yerde gören baba S. Toprak'a ateş açmak istedi. Ancak silah tutukluluk yaptı. Bunun üzerine mutfaktan bir bıçak alan baba Toprak, içeriye girerek, anne A. Toprak'ın boğazını kesti. Anne Toprak da olay yerinde hayatını kaybetti.
Olayın, bildirilmesi üzerine gelen polis, baba S. Toprak'ı gözaltına alarak, olay yerinde incelemelerde bulundu. Toprak, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülürken, olay yerine savcının gelip, incelemelerde bulunması bekleniyor.
Öte yandan, durumu öğrenerek olay yerine gelen Toprak ailesinin yakınları, sinir krizleri geçirdi.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN