Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baykal, denizin ortasında koalisyon çalışmalarını değerlendirdi

Ramazan Bayramı tatilini memleketi Antalya’da geçiren Deniz Baykal, sabah namazı ve kahvaltının ardından deniz keyfi yaptı. Evinin bulunduğu Konyaaltı Caddesi'nden otomobiliyle dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ne gelen Baykal, fuşya renkli şortu ve deniz gözlüğüyle Akdeniz’in mavi sularına kendini bıraktı.

77 yaşındaki Baykal, yavaş tempoda yaklaşık yarım saate 300 metre açıldı. Gazeteciler ise açıkta bulunan Baykal'ı görüntülemek için tekneyle açıldı. Yorulduğu anlarda deniz gözlüklerini çıkartarak etrafı seyreden Baykal, gazetecileri de yüzmeye davet etti.
"KUMSALIN YANINDA DENİZİDE DEĞERLENDİRELİM"
Denizden gazetecilere açıklamada bulunan Baykal, Antalya'nın denizinin büyük bir nimet olduğunu belirterek, insanların denizi değilde kumsalı değerlendirmeyi tercih ettiğini söyledi.
Baykal, " Kumsalda yatıp, kızarıp, güneşlenip, arada bir denize batıp çıkıp denizi öyle değerlendiriyor inzanlarımız. Bence o yeterli değil. Denizin içine girip, denize uzunca bir süre kulaç atarak deniziçinde hareketlenmek lazım. Güneşin altında yatmaktansa denizin altında kulaç atmak çok daha iyi. Bunu herkese öneririm. Özellikle belli bir yaştan sonra ağır sporları yapamaz durumda olan herkese deniz sporlarını önermek lazım" diye konuştu.
"BİN 600 KULAÇ ATACAK"
Günlük kulaç sayısının dalga ve akıntıya göre değiştiğini kaydeden Baykal, "Dün bin 755 kulaç attım.Ondan bir gün önce bin 707 kulaç atım. Bugün ise bin 500'ün üzerinde kulaç atmayı düşünüyorum. Şuanda 445 kulaçtayım. Daha gideceğiz. Herhangi bir programım yoksa mümkün olduğunca denize giriyorum. Yarın giremeyeceğim. Bayramlaşma programı var. Sabahı kurtarabilirsem yüzmeye çalışıyorum, çok yararlı oluyor" dedi.
"YENİ BİR SEÇİMDENSE"
Koalisyon çalışmalarınana da değinen Baykal, " Herkesin temennisini ben de ifade etmek istiyorum. Bir an önce hükümet kurulsun, seçimlerden bu yana 40 gün geçti. Yani seçimin 40'ı çıktı. Bunu artık uzatmamak lazım ve yeni bir seçimdense ülkenin sorunlarını göğüsleyebilecek ciddi bir hükümeti bir an önce kurmak lazım. Sorumlulukları üstlenmesi gerekir herkesin. Türkiye'yi bir an önce istikrara kavuştrmak lazım. Bu herkesin dileği" ifadelerine yer verdi.
"GÖÇMEN ZANNEDEBİLİRLERDİ"
Baykal, açıkta yüzerken yanına gelen Sahil Güvenlik Ekipleri ile ilgili olarak ise şu bilgileri paylaştı: " Sahil Güvenlik yardıma ihtiyaç var mı diye geldi. Tek başıma yüzüyordum, Sahil Güvenliği vapurla karşımda gördüm. 'Yardıma ihtiyaç var mı' dediler. Yo herşey çok güzel dedim. Sorun yok dedim. Selamlaştık, sonra onlar yoluna ben yoluma gittim. Belki onlar tek başına açıkta yüzen birisini görünce birproblem olabilir yardımcı olalım diye düşündüler. Neyseki Ege sahillerinde değiliz, Yunanistan'a kaçan göçmenlerden birisi diye düşünebilirlerdi. Öyle bir durum yok."
"DENİZİ DEĞERLENDİRMEK LAZIM"
'Herkese bütün vatandaşlara yüzmeyi öneriyorum' diyen Baykal, " Yüzmeyi ciddiye almak lazım. Yapmadığımız bir şey. Bir insanın kendisine yapabileceği en büyük iyilik spor yapmaktır. Bu ileri yaşlarda da yapıabilecek bir spordur. Denizle barışmak lazım, bu denizi kastediyorum, denizi sevmek lazım, denizin hakkını vermek lazım. Herkes için kazançlı çıkacak bir durum. Herkes için büyük bir nimet. Özellikle Antalya için söylüyorum, çok temiz, pırıl pırıl özel bir deniz. Şuna bakın pırıl pırıl. Sahilde görürsünüz bir tane yosun yok. Taşlar pırıl pırıl. İnsan denize girdimi bir defa ağırlığı kalkıyor. Denizin kaldırma gücüyle yer çekimi azalıyor. Öyle bir ortamda spor yapmak çok güzel bir şey. Bütün vatandaşlarımıza öneriyorum. Nedense mesafeli bir halimiz var. Uzak duruyoruz denizden, yüzerken denize girdiğimizde denizden nefes almayı bilmiyoruz öğretmek lazım. Çok hoş bir şey. Yüzmek de yürümek gibi bir şey alıştığınızda"şeklinde konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Baykal, denizin ortasında koalisyon çalışmalarını değerlendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN