Benzin istasyonu soyguncuları adliyede

Şişli’de bir akaryakıt istasyonun soygun için gelen ve o sırada polis tarafından yakalanan zanlılar S. D. ve V.M. adliyeye sevk edilirken, 16 yaşındaki zanlı M. D.’nin Çocuk Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri devam ediyor.

Şişli, Piyalepaşa Bulvarı üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonu 25 Kasım gecesi saat 23.30 sıralarında silahlı 3 kişinin hedefi olmuştu. Akaryakıt istasyonuna gelen yüzleri maskeli şahıslardan M. D. (16) dışarıda gözlemcilik yaparken, S. D. (19) ise istasyonun marketine girerek, elindeki silahı kasiyere doğrultup kasadaki paraları vermesini istemişti. Bu sırada, gözlemcilik yapan M.D., istasyon çalışanlarını silah zoruyla marketin içerisine toplamıştı. İstasyonda bunlar yaşanırken, o esnada akaryakıt almaya gelen Kağıthane Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı sivil ekiplerin soygunu fark etmesi ve hemen müdahale etmesi üzerine M. D., polise ateş açmıştı. Çıkan çatışmada M. D.'nin silahından çıkan bir kurşun o sırada Piyalepaşa Bulvarı'ndan aracıyla geçen Halil İbrahim Karanfil'e (42) isabet etmiş ve Karanfil, kaldırıldığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını yitirmişti. Polisle çatışmaya giren M. D., kaçarak izini kaybettirirken, kasadaki paraları almaya çalışan S. D. ise polis tarafından kıskıvrak yakalanmıştı.
Soygun girişiminin ardından soruşturma başlatan polis, olay yerinden kaçan M.D.'yi 26 Kasım'da Şişli'de yakaladı. Soygunun zanlıları S. D. ve M.D.'ye soygunda kullanılan silahı temin ettiği düşünülen V. M. (18) de gözaltına alındı. Gözaltına alınan S. D. ve V. M., Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilirken, yaşı 18'den küçük olan M. D. ise Çocuk Şube Müdürlüğü'ne gönderildi.
Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan S.D. ve V. M., işlemleri tamamlanıp Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilirken, M. D.'nin Çocuk Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri devam ediyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Benzin istasyonu soyguncuları adliyede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN