Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bici bici kazancı şaşırtıyor

Adana'da bici bici satarak geçimini sağlayan bir kadın günde 3 liradan 600 bici bici satarak bin 800 lira kazandığını söyledi.

Adana'da 57 yılın en sıcak günleri yaşanırken vatandaşlar yöresel tatlı "bici bici" ile serinlemek isteyince buz gibi tatlı bici bici de bir çok ailenin geçim kaynağı oluyor. 9 yıldır seyyar tezgahta bici bici yaparak 4 çocuğunun geçimini sağlayan Melahat Aydın da bu ailelerden biri. Yılın 6 ayında bici bici satarak aile bütçesine katkıda bulunan Ongun, özellikle çok sıcak geçen haziran, temmuz ve ağustos aylarında günlük kazancı rekor seviyeye ulaşıyor. Nişasta, buz, meyve ve gül suyundan yapılan bir soğuk tatlı olan bici biciyi Adanalıların serinlemek için yediğini anlatan Aydın, "Bici bici işinden başka bir iş yapmıyorum, 9 yıldır bu işi yapıyorum. Bu işe başladığımdan bu yana ailemin ekonomik durumu iyi" dedi. Aydın, özellikle havanın çok sıcak olduğu yaz aylarında satışlarının çok iyi olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti:
"Günde 4 tepsi bici bici bitiriyorum. Her tepsi de 150 bici bici var. Bici bicinin tanesini 3 liradan satıyorum. Günlük bin 800 lira para kazanıyoruz. Allah'a şükür 4 çocuğum var onların geçimini sağlıyoruz. Ancak bu işi sadece 6 ay yapıyoruz. Hava sıcaklığı arttıkça satışlarımızda artıyor."
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Bici bici kazancı şaşırtıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN