Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Binlerce kişi şehidin baba evine akın etti

Ankara'da Şehit Uzman Çavuş Barış Akın'ın baba ocağında toplanan yaklaşık 5 bin kişilik grup, sloganlar atarak terörü protesto etti.

Ankara'da gece saatlerinde toplanan yaklaşık 5 bin kişilik grup, Siirt-Pervari karayolunda teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Barış Akın'ın Keçiören'deki baba ocağına doğru, tekbir getirerek yürüyüşe geçti. Şehidin evinin bulunduğu Fatih Caddesi'nde toplanan çok sayıda vatandaş, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez, hepimiz askeriz hepimiz polis' şeklinde sloganlar atarak, terörü protesto etti.
Ellerindeki Türk bayraklarıyla Şehit Akın'ın evinin önünde büyük bir kalabalık oluşturan vatandaşlar, istiklal marşı okuyup, terör örgütü aleyhinde sloganlar attı. Yoldan geçen sürücüler de araçlarının kornalarına basarak, destek verdi.
GÖLBAŞI'NDA TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ
Son dönemde artan terör olaylarına bir tepki de Ankara'nın Gölbaşı ilçesinden geldi. Şehitleri anmak için teröre lanet ve şehitlere saygı yürüyüşü düzenlendi. Gölbaşı'nda düzenlenen yürüyüşe kadın, erkek, genç, yaşlı herkes ellerinde Türk Bayrağı ile katıldı. Katılan herkese her bir şehit için kırmızı gül dağıtıldı. "Ne Mutlu Türküm Diyene", Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Şehidim Hakkını Helal Et" sloganları ile Kaymakamlık önünden Cemal Gürsel Caddesi'ne kadar yürüyen gruba çevreden vatandaşlarda katılırken, grup burada İstiklal Marşı okuyarak basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından Doğu ve Güneydoğu'da şehit düşenler için Fatiha okunduktan sonra grup olaysız bir şekilde dağıldı.(ME-
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Binlerce kişi şehidin baba evine akın etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN