Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir bacağı olmayan yaşlı adam odun kırmaya devam ediyor

Bacağından engeli olan 78 yaşındaki Rıfat Çabuk, paraya ihtiyacı olmamasına rağmen kilo almamak için bütün gün odun kırıyor. Çabuk, “iş yok” diyenlere ise "Çalışmak isteyen iş çok. Gelip odun kırın" cevabını veriyor. söyledi.

Bursa'da yaşayan 78 yaşındaki Rıfat Çabuk'un doğuştan beri ayağından engeli var. Koltuk değneğiyle ayakta durabilen Çabuk emekli olmasına rağmen 15 senedir odun deposunda, odun kırıyor. Ancak Çabuk'un çalışma sebebi biraz farklı. 4 çocuğu olduğunu ve 4'ünün de çalıştığını belirten yaşlı adamın maddi durumu yerinde. Ancak kilo almamak için her gün Soğanlı Odun Pazarı'na gelerek odun kırıyor. Çabuk, ayrıca durumunun gençlere örnek olmasını istiyor.

''1.5 AY ÇALIŞMADIM 10 KİLO ALDIM''
Kendi engelini engelden saymadığını belirten Rıfat Çabuk, "78 yaşındayım. Esasında 1968 yılından beri çalışıyorum ama 15 senedir burada balta sallıyorum. Bacağım doğuştan sakat benim. Ama engel beyinde olmasın. Ayaktaki engel sayılmaz. Ben bu güne kadar her şeyimi kendim yaptım. 27 sene bir şirkette çalıştım, emekli oldum. Burada da sırf kilo almamak için çalışıyorum. Evliyim, 3 tane oğlum bir tane kızım var. Onlar da çalışıyor. Benim çalışmam maddiyattan değil. 4 katlı ev yaptırdım, Bursa'dan daire aldım. Her şeyim var yani benim. Şükür ettim, çalıştım, Cenab-ı Allah her şeyimi verdi. Ama kilo almamak için çalışıyorum. Sadakayla, dilenerek geçinemem ben. 'Alan el olmayacağım, veren el olacağım' dedim. Allah da bana her şeyi verdi. Mesela Ramazan'da bir, bir buçuk ay çalışmadım 10 kilo aldım. Bu sefer de hareket alanım hemen daralıyor. Evim 4. katta, çıkması çok zor oluyor kilo alınca. Odunculuğu sevdiğim için yapıyorum. 'Gençlere örnek olayım' diyorum. 'İş yok' diyorlar da gelsinler burada odun kırsınlar" şeklinde konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir bacağı olmayan yaşlı adam odun kırmaya devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN