Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biri motosikletiyle diğeri otomobil bagajında sahura kaldırıyor

Batman’da yürümenin zor olduğunu söyleyen Ramazan davulcuları pratik yöntemler geliştiriyor. Kimisi motosiklet sepeti üzerinde kimisi ise vatandaşı otomobil bagajında sahura kaldırıyor.

"SEPETLİ MOTOSİKLETLE 1 SAATTE VATANDAŞLARI UYANDIRIYORUZ"
Batmanlı Ramazan davulcusu Cemal Biçer, 8 yıldır Fatih belde, GAP ve Gültepe mahalle sakinlerini sahura motosikleti üzerinde uyandırıyor. Geceleri yanına kardeşini de alan Biçer, kendi sorumluluğundaki 4 mahalleyi motosikletleri sayesinde bir saatte tamamlıyor.

OTOMOBİL BAGAJINDA SAHURA UYANDIRIYOR
Yöntemiyle diğer Ramazan davulcularından ayrılan başka bir isim ise Hakan Şengül... Yürümenin kendisine zor geldiğini söyleyen Şengül, mahalleliyi 2 yıldır kendi aracının bagajında sahura kaldırıyor.
Batman'ın Bahçelievler ve Fatih mahallerinde 2 yıldır vatandaşları sahura 30 yaşındaki ramazan davulcusu Hakan Şengül kaldırıyor. Otomobil ile tek tek tüm sokakları gezen Şengül, bagajda davul çalarak vatandaşları sahura kaldırıyor.
Gündüz hurdacılık yaparak benzin parasını kazanıp gecede ramazan davulculuğu yaptığını söyleyen Şengül,"Gece 01.00 gibi vatandaşları uyandırmaya başlıyoruz. 1 saat içinde iki mahallede yaşayan tüm vatandaşlarımızı uyandırmak zorundayız. Bu nedenle hızlı ve seri bir şekilde uyandırmak için bu yolu seçtim, arkadaşım Bekir Gezer, araba kullanırken bende bagajın içinde davul çalarak vatandaşları sahura kaldırmaya çalışıyorum. " dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Biri motosikletiyle diğeri otomobil bagajında sahura kaldırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN