Boğa yakalama timleri görev başında

15.09.2015 | 14:51

Yaklaşan kurban bayramı için bütün hazırlıklarını tamamlayan Yıldırım Belediyesi, firar edip ortalığı savaş alanına çeviren boğaları yakalamak için veterinerlerin de görevli olduğu özel timler kurdu. Timler, uyuşturucu iğneyle boğaları bayıltarak yakalayacak.

Bursa'da Yıldırım Belediyesi, İsabey'de bulunan modern kurban kesim ve satış yerinin yanı sıra 25 noktada kesim yeri oluşturdu. Her yıl olduğu gibi bu sene de kurban bayramı önce satış, kesim ve temizlik gibi konularda gerekli tedbirleri alan Yıldırım Belediyesi, halkın bayramını huzur içinde geçirmesini sağlamayı hedefliyor.
Yıldırım Belediyesi ve Bursa Kasaplar Odası Bursa Şubesi işbirliğiyle İsabey Mahallesi'nde yapılan ve Türkiye'ye örnek gösterilerek ödül alan kurban kesim ve satış yeri ile birlikte 25 noktada belirlenen kesim yerinde hazırlıklar tamamlandı.
Gayelerinin halkın sağlıklı bir ortamda kurban alıp kesmelerini sağlamak olduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Maksadımız halkımızın sağlıklı bir ortamda kurban alıp kesmelerini sağlamak. Örnek gösterilerek çok sayıda ödül alan kurban kesim ve satı yerinde vatandaşlarımız için her türlü imkan hazırladık. Ayrıca vatandaşlarımıza gösterdiğimiz kurban kesim yerleri de yine halkımızın sağlığı düşünülerek belirlendi" diye konuştu.
BOĞA YAKALAMA TİMLERİ İŞ BAŞINDA
Bu arada kesim öncesi veya kesim esnasında vatandaşın elinden kaçan boğalar için veteriner hekim nezaretinde ekipler kuruldu. Timler, uyuşturucu iğneyle boğaları bayıltarak yakalayacak. Kurbanlıkları yakalamakla görevli en az 2 ekip bayram boyunca görev başında olacak.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN