Böyle kiracı düşman başına

Konya’da kiraladıkları villayı köpek barınağı yapan biri kadın iki kişi, 5 yıldır da kira ödemedikleri gerekçesiyle mahkeme kararıyla evden zorla çıkarıldı. Evden çıkmamakta direnen kiracı, zaman zaman eline aldığı benzin bidonuyla evi ve kendisini yakmakla tehdit ederken, zaman zaman da duvarlarına vurduğu evi yıkmaya çalıştı.

Olay, saat 10.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Erenköy Mahallesi Kubbealtı Sokak'ta bulunan iki katlı villada meydana geldi. İddiaya göre, 2010 yılında Cihan Ceran'a ait evi kiralayan Altan A. ile birlikte yaşadığı Yasemin Y., evi köpek barınağı haline getirdi. Evi kiraladıkları ilk günden bu yana yurt dışında yaşayan ev sahibine kirayı da vermeyen Altan A., evi boşaltması için 2012 yılında mahkeme kararı çıkartıldı. Mahkeme kararına da uymayarak evi boşaltmayan şahıs, Yasemin Y. ile birlikte burada köpeklerle yaşamaya devam etti. Evin bahçesine kulübeler yaparak köpekleri barındıran Altan A.'nın köpekleri satarak geçimini sağladığı da öne sürüldü.

KENDİSİNİ VE EVİ YAKMAKLA TEHDİT ETTİ
Kasten yaralama, uyuşturucu madde imalatı ve ticareti suçlarından poliste kaydı olduğu öğrenilen Altan A.'yı evden çıkartmak kolay olmadı. Sabah saatlerinde çok sayıda polis ekibi, icra memurlarıyla birlikte kapıya dayandı. Evden çıkmamakta direnen Altan A. bir ara balkona çıkarak evi ve kendisini yakacağı tehditlerini savurup eve kimseyi yaklaştırmadı. Şahıs zaman zaman da eline aldığı bıçakla kendisini kesmekle tehdit ederken, bazen de duvarlarına balyozla vurduğu evi yıkmaya çalıştı.

POLİSİN SABRI TAŞINCA ZORLU KİRACI GÖZALTINA ALINDI
Kapının önüne gelen bir komşusu tarafından ikna edilmeye çalışılan Altan A. bir süre sonra aşağı inerek yetkililerle konuşup kendisine 15 gün süre tanınmasını istedi. Şahsın bu talebini geri çeviren icra memurları olay yerinde bekleyen itfaiye ekiplerine bahçe kapısını açtırdı. Evin bahçesine giren polis, Altan A'yı gözaltına alarak zorla polis otosuna bindirdi. Daha sonra Yasemin Y., evde bulunan 17 köpeği görevlilerle birlikte tek tek araçlara bindirdi. Bu sırada Yasemin Y. tarafından hayvanlara zarar verildiği iddiasıyla eve çağrılan Konya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ümit Börü, durumu öğrenince kendisini yanılttığı için kadına tepki gösterdi.

HACİZ MEMURLARI 4. DEFADA BAŞARDILAR
Ev sahibinin avukatlarından Nazmiye İlgün yaptığı açıklamada, "5 yıl önce eve kiracı olarak girmiş ama hiç kira ödememiş. 3 yıl önce açılan tahliye davası ev sahibinin lehine sonuçlanmış. Adam ısrarla içerden çıkmıyor. Daha önce 4 kez hacze gelinmiş. Ama bu defa ekiplerimizin hepsini tamamlayarak geldik. Tahliyemizi yaparak hayvanları ve ev eşyalarını aldık. Ev sahibinin evine zarar vermeden tahliyemizi tamamladık" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Böyle kiracı düşman başına
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN