Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu alt geçitten çıkış yok

Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Adatepe köyünde, Bursa-İzmir kara yolu üzerindeki yaya geçidine girenler çıkamıyor. Yolun diğer tarafına geçmek için merdivenlerden inenler, yolun sonunda beton ve molozlarla karşılaşıyor.

Adatepe köyünü ikiye bölen Bursa-İzmir kara yolu üzerine yayaların geçişi için alt geçit yapıldı. Ancak geçit tamamlanmadan bırakıldı. Alt geçidi kullanan vatandaşlar yolun sonunda örülü duvar ile karşılaşıyor. Müteahhit firmanın işi yarım bırakarak kaçtığını iddia eden köylüler, muhatap bulamamaktan şikayetçi. Köyde toplu taşımacılık yapan minibüs şoförleri, "Minibüsçü olarak getirdiğimiz yolcular karşıdan karşıya geçmek istiyor. Alt geçit arıyorlar, ama bulamıyorlar. Mevcut alt geçidi kapattılar. Bir tane alt geçit yaptılar, fakat bunun da işlemediği meydanda. Yetkililere sesleniyoruz. Çocuklarımız, yaşlılarımız kara yolunu bölerek karşıya geçiyor. Yol boyunda koruyucu bariyer ve ihtiyaçlara cevap verecek yaya geçitleri yok" dediler.

YENİDEN İNŞA EDİLEN NOKTAYA KÖYLÜLER İTİRAZ EDİYOR
Daha önce köyün içerisinde olan yaya geçidinin yol çalışmaları esnasında kaldırılarak köyün aşağısına kurulduğunu söyleyen köylüler, "Bizim alt geçidimizi eski bakanlardan Cumhur Ersümer yaptırdı. Duble yol çalışmaları sırasında mikserle dolgu yapılarak kapatıldı. Alt geçidi köyün aşağısına götürdüler. Tadilat yapan yok, şimdi çalışmıyor. Esas alt geçit bizim köyün orta yerine lazım. Bütün köylü bu yolu kullanıyor. Sütü var, hayvanı var, okula gideni var. Hiç kimse yararlanamıyor. Yazık günah değil mi? Burada bir kaza olsa hesabını kim verecek?" diye sordu.
Alt geçidi tamamlanmayan köyde, yayalar, yolun diğer tarafında geçmek için kara yolunu kullanmak zorunda kalıyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu alt geçitten çıkış yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN