Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu camide telefonu çalana para cezası var

Kahramanmaraş'taki Karabörk Camisi'nin içerisinde telefonunun zil sesini kapatmayan ve görüşme yapana 10 lira para cezası uygulanıyor. İlk cezanın imama kesildiği uygulamadan elde edilen paralarla caminin ihtiyaçları karşılanıyor.

Merkez Onikişubat İlçesi'ne bağlı 5 bin nüfuslu Fatmalı Mahallesi'nde bulunan Karabörk Camisi'nin cemaati, namaz sırasında çeşitli hareketli zil seslerinden rahatsız olup şaşırdıklarını söyleyerek cami imamı Osman Ay ile görüştü ve para cezası uygulanmasını istedi. İmam Osman Ay ile cemaat, camide telefonu çalan ve görüşme yapanlar için para cezası uygulaması başlattı. Uygulama kapsamında caminin içerisinde telefonundan herhangi bir arama veya mesaj sesi gelen ile görüşme yapana 10'ar lira para cezası kesiliyor. Aynı şartlarda imama ise 20 lira para cezası uygulanıyor.
İLK CEZA İMAMA
Camideki cemaatin memnun kaldığı uygulama kapsamındaki ilk ceza da imam Osman Ay'a kesildi. Osman Ay, kendisine 20, cemaate ise 10'ar lira kesilen ceza uygulamasıyla ibadetin şaşırılmadan yapıldığını ve elde edilen paralarla da caminin ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi. Osman Ay, uygulamadan memnun kaldıklarını kaydederek, şunları söyledi: "Cemaatimiz geldiğimiz zamanlarda telefonların kapatılmasını istedi. Benim için 20, kendileri için 10'ar lira para cezası kesilmelerini istediler. Biz de böyle bir uygulama başlattık. Bazen telefona öyle bir sesler konuluyor ki oyun havası, davul ve zurnalar gibi sesler nedeniyle ayetler ve sureler yanlış okunabiliyor. Cenazede bile şahit oldum telefonda oyun havası çalıyor. Bunun için böyle bir uygulama başlattık ve devam ediyor. Uygulama kapsamında unutmuşum ilk ceza da bana nasip oldu. Deyim yerindeyse bir kaç defa radara biz de düştük ama çok memnum oldum. Camiye girerken vatandaşların halkla irtibatı kesip, Hakka yönelmesi gerekiyor. Şuanda kimsenin telefonu çalmıyor ve çok memnunuz."
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu camide telefonu çalana para cezası var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN