Bu fular 34 bin TL

Bursa'da tarihi Kapalıçarşı'daki bir kuyumcunun vitrininde sergilediği 115 santimetre uzunluğunda ve 166,20 gram ağırlığındaki 22 ayar altın fular 34 bin liralık fiyatıyla satışa sunuldu.

Genellikle Bursa ipeğinden yapılan fularları görmeye alıştığımız Bursa Kozahan'da bu kez ezberler bozuldu. Bursa'nın tarihi Kapalı Çarşısında bulunan Bedestende Blue Diamont isimli kuyumcu dükkanının vitrininde sergilenen fuların fiyatı dudak uçuklattı. Örgü işlemeciliğinin en güzel örneklerinin uygulandığı 115 santimetre uzunluğunda ve 166,20 gram ağırlığındaki altın fular, 34 bin liradan satışa sunuldu.
İtalya'da tasarlanan ve İstanbul'daki toptancılar vasıtasıyla temin edilip Bursa Kapalıçarşı'daki bir kuyumcu dükkanına getirilip sergilenen fular büyük ilgi görüyor. Örgü kısmı 95 santimetre olan, iki ucunda onar santimetrelik ince altın zincirler bulunan saçaklarıyla 115 santimetre uzunluğa ve 5 santimetre ene sahip altın fular, yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor.
SORANI ÇOK ALICISI YOK
Fuları sergileyen Blue Diamont mağazanın sahibi Gülay Durmuş, "Altın fuları yerli ve yabancı bir çok turist soruyor ama alıcısı yok meraklılarını bekliyoruz" dedi. Mağazalarında farklı ürünleri satışa sunduklarını ifade eden Durmuş, "Mağazayı açmadan önce vitrinimiz farklı olsun, bize özel olan bir şey olsun diye çok uğraştık. Toptancılarımız genelde İstanbul'da. Yaklaşık 15 gün sürekli gidip geldik. Fuları bayanların yanında erkeklerde çok soruyor. Soranlar fiyatını sorunca şuan sadece bakmakla yetiniyor" şeklinde konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu fular 34 bin TL
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN