Çaldığı paraları sahte çıkması diye kontrol etti

Muğla’nın Fethiye ilçesinde iki ayrı iş yerine giren çocuk hırsızın, çaldığı paralarının sahte olup olmadığını ışığa tutarak incelemesi dikkat çekti. Pişkin hırsız, çekmecede gördüğü bozuk paraları ise çevreye fırlattı.

Fethiye'nin Atatürk Caddesinde Kadir Bülbül'e ait çerezciye gece saat 01.05'te gelen 15-16 yaşlarındaki kimliği belirsiz hırsız, zorladığı kapıyı açamayınca, cebinden çıkardığı tornavida ile camı kırdı. Bu sırada yaralanan ve kan akan elini dükkanın içinde tezgah üzerindeki peçete ile temizledi. Güvenlik kameralarını hiçe sayan ve yüzünü saklamayan pişkin hırsız, tezgahtaki çekmecede bulunan paralara yöneldi. Bozuk paraları beğenmeyen hırsız, dükkan sahibi Bülbül'e dedesinden kalan hatıra paralar ile bozuklukları çevreye saçtı. Çekmecedeki bir miktar kağıt parayı eline alan hırsız, bu kez paraları ışığa tutup sahte olup olmadıklarını kontrol ettikten sonra cebine attı. Dükkanın içinde dolaşan hırsız, fark ettiği kasada bulunan ve bir gün öncenin hasılatı olan 3 bin TL'yi de cebine koyarak, kırdığı camından dışarı çıkıp kayıplara karıştı.

PARA BULAMAYINCA AYAKKABI ÇALDI
Bir gün sonra aynı saatlerde bu kez hal civarındaki Mustafa Akyürek'e ait ayakkabı mağazasına camı kırıp aynı yöntemle giren aynı hırsız, dükkanın içinde para aradı. Dükkandaki az miktarda bırakılan bozuk paralarla gözüne kestirdiği 2 çift ayakkabı çalarak kayıplara karıştı. İki olayda da rahat tavırlarıyla dikkat çeken ve eşkali belirlen hırsızın yakalanması için çalışma başlatıldı.
Polise başvurarak hırsızın yakalanmasını isteyen iş yeri sahibi Mustafa Akyürek, kendi dükkanının sigortalı olduğunu ve fazla bir maddi kaybının bulunmadığını belirterek, "Yüzünü saklamadan güvenlik kameralarını göre göre dükkanımıza giriliyor. Ben şimdi kepenk yaptıracağım. Esnaf arkadaşların da mutlaka kepenk yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Polise başvurduk. Hırsızın yakalanmasını bekliyoruz" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Çaldığı paraları sahte çıkması diye kontrol etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN