Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Camileri hiç böyle izlemediniz!

’deki gönüllü drone kullanıcılarının hazırladığı ‘Doğa için uç’ projesinin 4’üncü ayağında, Kadir Gecesine özel olarak Osmanlı mimarisinden tasarım ödüllü camilere kadar farklı camilerin ihtişamı kuşbakışı olarak izlenime sunuldu. Bursa Ulu Cami’den Sultanahmet Camii’ne, Selimiye Camiinden Antalya Yivli Minare Camiine kadar 16 caminin tüm ihtişamı drone kullanıcıları tarafından kayıt altına alındı.

'deki gönüllü drone kullanıcıların katılımıyla oluşturulan tescilli marka Droneturk, hem droneların iyi amaçlarla nasıl kullanıldığını göstermek hem de Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlamak için başlattığı 'Doğa için Uç' projesinin 4'üncü ayağını Kadir gecesine özel olarak camilere ayırdı. Her projede farklı farklı bir konsept belirleyip, farklı kullanıcıların çalışmalarına yer veren Droneturk, Karadeniz Yok Olmasın ve Anadolu eserleri gibi proje çalışmalarına Türkiye'deki Osmanlı mimarisi ve modern yapılara sahip camileri de ekledi. Proje aynı zamanda eski mimari anlayış ile günümüz mimarisi bir arada sunulmasıyla da farklılık oluşturdu.
Türkiye genelinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne kayıtlı 6 bin 500 drone kullanıcısından 3 binin buluştuğu ortak platform olan Droneturk'ün 4'üncü projesi olan Anadolu Camileri, 14 drone kullanıcısı ve 20 lokasyon ile hazırlandı. Çalışmalarda camilerinin yanı sıra, Anadolu camilerinden de kesitler verildi. Projede İstanbul'dan Fatih, Sultanahmet, Eyüp, Ortaköy, Süleymaniye ve Eminönü camileri, Bursa Ulucami, Tirilye Fatih Camii, 2. Bayezit Camii ve Külliyesi, Edirne Selimiye Camii, KKTC Lefkoşe Selimiye Camii, Erzurum Yakutiye Medresesi, Adana Sabancı Camii, Safranbolu Dizdar Camii, Erzincan Terzibaba Camii ve Antalya Yivli Minare Camii tüm ihtişamları ile görüntülendi. İstanbul ve Anadolu'nun mimarisiyle dikkat çeken camilerinin görüntüleriyle hazırlanan video klip çalışması droneturk'ün facebook hesabında paylaşılırken, görüntüler ilk andan itibaren büyük beğeni topladı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Camileri hiç böyle izlemediniz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN