Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cansel'in babasından tehdit gibi sözler!

Kayseri’de lise öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K.'ya cinsel istismarda bulunarak intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan matematik öğretmeni Bayram Ö., 3 suçlamadan beraat ederken, müstehcen fotoğraf göndermek ve almaktan hapis cezasına çarptırıldı. Bayram Ö.'nün avukatı Selim Baz yaptığı savunmasında medyayı suçlayarak, "Medyanın çarpıtılmış haberlerinden dolayı Cansel'in iddianamesi etkilenmiştir" dedi.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 'Cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'Müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak', 'Çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik' ve 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçlarından yargılanan matematik öğretmeni Bayram Ö. ile avukatı, intihar eden Cansel Buse K.'nın annesi Mamuriye K. ve babası Mustafa K. ile avukatları Kamil Avşaroğlu hazır bulundu.
TUTUKLU MATEMATİK ÖĞRETMENİ BAYRAM Ö.'NÜN AVUKATI MEDYAYI OLAYI ÇARPITMAKLA SUÇLADI
Tutuklu sanık matematik öğretmeni Bayram Ö., "Pişmanım söyleyecek bir şeyim yok" diyerek savunmasını yaptı. Sanık avukatı Selim Baz ise, iddianamenin medyanın yaptığı haberlerden etkilendiğini ileri sürerek, " Yapılan haberlerden dolayı toplumun her kesimi, bakan bile ilgili ilgisiz açıklama yapıldı, olayı çarpıtmış. Medyanın bu baskısından dolayı iddia makamı etkilenmiş, Medyanın her zaman haber alma hakkı var ama çarpıtmadan haber yapmalı. Yoksa yargının işini medya yaparsa iş çığırından çıkar. Kamuoyu ve medyanın baskısını anlıyoruz. Ama iddia makamı gerçek delillere bakarak iddianameyi hazırlamalıydı. Bu çarpıtmaları değerlendirmemeliydi. İddia makamı bu baskıyı kaldıramamış, TCK 104 ve 206'dan ceza istemiştir. İddia makamı " diyerek savunma yaptı.

CANSEL'İN BABASI MUSTAFA K. "BEN DE SENİN İÇİN HİKAYE YAZACAĞIM"
Baba Mustafa K. mahkeme heyetinin kararı açıklamak için ara verdiği sırada tutuklu sanık Bayram Ö.'ye dönerek, "Buradan alacağın cezanın önemi yok. Zorbalık nasıl yapılıyor herkes görecek. Ablana selam söyle. Ben senin yazdığın hikayeyi satır satır burada okudum. Ben de senin için hikaye yazacağım" dedi.
Mahkeme heyeti, aradan sonra yeniden duruşma salonuna dönerek tutuklu matematik öğretmeni Bayram Ö. hakkında kararını açıkladı. 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, nitelikli Cinsel İstismar, Basit Cinsel İstismar, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakmak suçlarından beraat etti. Mahkeme heyeti gerekçe olarak ise "Cansel Buse K.'nın 17 yaşında olmasına rağmen rıza ile ilişkiye girdiği ve şikayet hakkını kullanamadan intihar ettiği için TCK'nın 223. maddesine göre bu kamu davası düşürüldü" olarak açıkladı.
TCK 226/3 Cinsel içerikli fotoğraf göndermek suçundan 1 yıl hapis cezası aldı ancak bu 10 ay'a indirildi. Mahkeme bu cezayla ilgili olarak hükmün açıklanmasını geriye bıraktı.
TCK 226/3'ün birinci fıkrası uyarınca cinsel organını gösteren fotoğrafı almaktan 5 yıl ve 600 gün adli para cezası verildi, bu karar ise 4 yıl 2 aya indirildi.
Duruşma çıkışında Cansel Buse K.'nın babası Mustafa K., basın mensuplarının Özgecan olayını hatırlatması ve katillerinin öldürülmesini sorması üzerine, "Ben Özgecan'ın babası kadar meşrebi geniş biri değilim" derken, ailenin Avukatı Kamil Avşaroğlu, "Verilen karardan memnun değiliz. Kararı temyize göndereceğiz" dedi.
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Cansel'in babasından tehdit gibi sözler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN