Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çay bahçesi, teröristlerin cephaneliği çıktı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bir çay bahçesinde bulunan ahşap kulübeye operasyon düzenleyen polis ekipleri, cephanelik ele geçirdi. Roketatarların da yer aldığı mühimmatlarda bulunan Kalaşnikof'ların üzerinde 'HPG' amblemi dikkat çekti.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları kentte olası bir faciayı önledi. Sur ilçesinde son zamanlarda artan olaylara karşı polis ekipleri operasyonel çalışmalar sırasında Fatihpaşa Mahallesi'nde bulunan bir çay bahçesinde bulunan ahşap kulübeye operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasında toplanan mühimmatlar, düzenlenen basın toplantısıyla sergilendi. Spor salonu binasında yapılan basın açıklamasına Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ile Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Emniyet Müdürü Adnan Taşdan katıldı.
Burada açıklama yapan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 28 Ağustos'ta Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün ilgili unsurlarının Sur ilçesi Fatihpaşa Mahallesinde bulunan bir çay bahçesindeki ahşap kulübede yapmış oldukları aramalarda çok sayıda mühimmatın ele geçirildiğini söyledi. Vali Aksoy, "Ele geçirilen malzemelerin 12 adet Kalaşnikof tüfek, 2 roketatar, 7 anti tank roketatarı, 8 anti personel roketatarı, 15 adet roketatar sevk motoru, 3 el yapımı patlayıcı, 3 el bombası, 38 el yapımı patlayıcı, 35 adet Kalaşnikof tüfeklere ait şarjör ve Kalaşnikof tüfeklerde kullanılan 4 bin 24 adet mermi, 57 adet av tüfeği fişeği ve 890 adet Bixi fişeği ele geçirilmiştir. 12 hücum yeleği ve bazı kıyafetler ilgi örgütsel dokümanlar da alınmıştır. Terörle mücadele konusunda ilgili birimler önemli çalışmalar gerçekleştirmektedir. Geçtiğimiz dönemde de bundan sonraki süreçte de terörle mücadele büyük bir kararlılıkla devam edecektir. Bu yakalanan malzemelerin oraya intikalini sağlayan kişilere yönelik çalışmalar sürüyor. Diyarbakır'da genel olarak çok sayıda gözaltı ve tutuklamalar söz konusudur" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Çay bahçesi, teröristlerin cephaneliği çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN