Çığ altında kalan operatör böyle kurtarıldı!

Van-Bahçesaray karayolunda kar temizleme çalışması yürüttüğü sıra çığ altına kalan operatörün, arkadaşları tarafından kurtarıldığı görüntüler ortaya çıktı. Kurtarma çalışmaları yapıldığı sıra, operatörün arkadaşlarının panik anları amatör kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.

Karayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü 111. Şube Şefliği'ne bağlı Görentaş Şantiye Şefliği ekipleri, aralık ayından bu yana Van-Bahçesaray karayolunu kar temizleme çalışması bütün olumsuzluklara rağmen yürütüyor. Ekipler, kar, tipi ve fırtınanın yanı sıra her türlü zorluğa rağmen vatandaşların yolda kalmamaları için çalışmalarını aralıksız sürdürürken, havaların ısınmasıyla çığ tehlikesiyle karşı karşıya geliyorlar. Bu yıl 2 kez çığ altına kalan ekipler, 2 operatör kazayı yaralanarak atlatmıştı. Havaların ısınmasıyla birlikte sürekli düşen çığ bölgesinde çalışmalarını sürdüren ekipler, ölümle karşı karşıya kalıyor. Yaklaşık 10 gün önce kar temizleme çalışmaları yürütüldüğü sıra çığ altına kalan operatör Muttalip Alataş'ın, arkadaşları tarafından kurtarılma anı görüntüleri ortaya çıktı. Çığ sonrası yaşanan hareketli anları cep telefonuna böyle yansıdı. Alataş'ın kullandığı iş makinesinin üzerine çığ düşmesi sonucu mesai arkadaşları hem olay yerine gitmeye çalışıyor, hem de yaşanan panik, cep telefonuna böyle kaydediliyor. Operatör Muttalip Alataş'ın çığ altına kalması ve çıkarılması arasında yaşanan 1.5 dakikalık panik cep telefonuna kaydedildi. Kürçe, "Kepçe nerede, şoför Müttalip'in burada şapkası görünüyor. Bir bakın Muttalip, Muttalip, koş, koş, gelemiyorum. Acil bir numarayı ara" ekipler operatörün yanına gittiğinde görüntü çekmeyi bırakıp arkadaşlarını kurtarıyorlar.
Çığ altında kalan operatör Muttalip Alataş, "Çığ altına kaldığında ilk aklına ölümün geldiğini ifade ederek, "İlk hatırıma ölüm geldi. Araç kapkaranlık oldu hiç kimse yanımda yok. 10 metre önünde de bir minibüs vardı. minibüse işaret ettim ama durmadı. O anda gürültülü bir sesle çığ üzerimize geldi. O anda kalbimde bir sıkışma oldu. Otomatik kapı biraz açıldı. Arkadaşlarım tarafından çıkarıldıktan sonra bana kalp masaj yapıkları sıra kendime geldim. Arkadaşlar olay serine ambulans çağırdı. Kısa bir muayeneden sonra tekrar iş makinemin başına geçtim ve çığ bölgesini temizleyerek yolda mahsur kalan arkadaşları kurtardıktan sonra normale döndüm" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Çığ altında kalan operatör böyle kurtarıldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN