Cinayet zanlısı mülteci kılığında Yunanistan'a kaçarken yakalandı

28.09.2015 | 15:58

Bursa’da iki kişiyi öldürdüğü iddia edilen şüpheli, mülteci gibi Yunanistan’a kaçmak isterken Aydın’ın Kuşadası ilçesinde gözaltına alındı.

Olay, 3 Eylül Perşembe gecesi Yıldırım ilçesi Duaçınarı Mahallesi Kurtul Sokakta meydana geldi. Aşkın Kızılkaya (31), kiraladığı otomobilde kafasına 2 kurşun sıkılarak öldürülmüş olarak bulunmuştu. Güvenlik kameralarını inceleyen polis, katil zanlısının kaçtığını tespit etti. Aynı gece Kestel'de Akgüvercinlik Parkı'nın üst tarafındaki ormanlık alanda da 30 yaşındaki Serhat Erkibaş, kurşunlanarak öldürülmüş halde bulunmuştu.
İki olay üzerine soruşturmayı derinleştiren Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Kızılkaya'yı vuranın hırsızlıktan sabıka kaydı bulunan ve kahvehane D.Y. (29) olduğunu tespit etti.
YUNANİSTAN'A KAÇMAK İSTERKEN YAKALANDI
Özel bir ekip kurarak D.Y.'yi arayan polis, şüphelinin Aydın'daki akrabalarının yanında saklandığını belirledi. D.Y.'nin Kuşadası'ndan mülteci gibi Yunanistan'a kaçmak istediğini belirleyen ekipler, operasyonu başlattı. Gözaltına alınan D.Y.'nin susma hakkını kullandığını belirlendi. Kızılkaya'nın D.Y. ile arkadaş olduğu ve kahvehanesinde çalıştığı ortaya çıktı. D.Y., 2 cinayetin şüphelisi olarak emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Bu sırada şüphelinin yakınları görüntü alan basın mensuplarını engellemeye çalıştı.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN