Cinsel saldırıya uğrayan kız felç geçirdi

Bursa Avukatın cinsel saldırısına uğradığı öne sürülen sekreter kız, kısmı felç geçirdi

Bursa'da bürosunda işe başladığı gün, sekreteri 20 yaşındaki C.Ç.'nin içeceğine etanol koyarak cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen Avukat Ö.Ç. ve kendisine yardımcı olmakla suçlanan M.R.B.'nin yargılanmasına devam edildi. Karar çıkması beklenen duruşma savcı değişikliği nedeniyle ertelenirken, Sekreter C.Ç.'nin avukatı müvekkilinin ruh sağlığının bozulduğunu ve kısmı felç geçirdiği için 5 günden beri hastanede tedavi gördüğünü söyledi.
Bursa'da 2014 yılının nisan ayında meydana gelen olayda C.Ç., avukat Ö.Ç.'nin Merkez Osmangazi İlçesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki Hukuk Bürosunda işe başladı. aynı gün Büroda düzenlenen doğum günü partisinde davetlilerin gitmesinden sonra içeceğine etanol koyan avukat Ö.Ç.'nin kendisine tecavüz ettiğini ileri süren sekreter C.Ç. polise giderek şikayette bulundu. Başlatılan soruşturma sonunda Avukat Ö.Ç. ile suça yardımcı olduğu öne sürülen M.R.B. hakkında, 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Nitelikli cinsel saldırı' suçlamasıyla 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Tutuksuz yargılanan Avukat Ö.Ç. yöneltilen suçlamaları kabul etmeyip, kendisine komplo kurulduğunu öne sürerek beraatını istedi.

KIZIN BABASI DÖVÜLDÜ, AVUKATININ EVİ KURŞUNLANDI
Dava devam ederken şikayetçi olduğu için ölüm tehditleri aldığını ileri sürülen C.Ç.'nin babası kimliği belirsiz kişiler tarafından dövüldü. Genç kızı savunan Avukat Nevin Canbaz'ın evine posta aracılığı ile içerisinde 2 mermi ve 'Bunlardan biri senin, diğeri kızın için' yazılı not bulunan zarf gönderildi. Canbaz'ın evi de kimliği belirsiz kişiler tarafından kurşunlandı. Savcılığa şikayette bulunan Canbaz, şüphelendiği kişiler arasında davası devam eden sanıkları da gösterdi. Şikayet üzerine bu iki olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.
C.Ç.'nin tecavüze uğradığı ileri sürülen davayla ilgili yargılamaya bugün devam edildi. Tutuksuz yargılanan ve duruşmaya katılmayarak yazılı savunma dilekçesi veren Ö.Ç. hakkındaki iddiaları reddederek, beraatini istedi.
Mahkemenin yeni değişen savcısı, dosyayı incelemek için süre talebinde bulundu. Mahkeme başkanı, savcıya süre vererek duruşmayı erteledi.
MAĞDURE FELÇ GEÇİRDİ
Daha önce evi kurşunlandığı ve mektupla evine mermi gönderildiği iddiaları üzerine adliyeye korumalarıyla birlikte gelen sekreter C.Ç.'nin Avukatı Nevin Canbaz duruşma sonrası açıklama yaptı. Canbaz şöyle dedi: "Bu celse karar çıkmasını ümit ediyorduk. Herhangi bir eksiklik yok, ceza mahkemesine göre tamamlanmış bir dosyaydı. Ancak savcı, yeni görevlendirildiğini belirterek mütalaa için süre istendi. Yargılama 1,5 senedir devam ediyor. Mağdure 5 gündür Devlet Hastanesi'nde tedavi görüyor. Ruh sağlığı olmadığı ve psikolojisi bozulduğu için kısmi felç geçirmiş durumda.
Avukat Canbaz savcının değişmesini ise, "Savcının değişmesinin sebebini bilemiyoruz. Neticede sadece bizim dosyamız yok. Savcının talebi, haklı bir taleptir. Eğer yeni atandıysa ve dosyayı inceleyecekse verilen karar çok doğal bir karar" diye konuştu.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinsel saldırıya uğrayan kız felç geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN