Çoban kız kardeşler kurban pazarında

19.09.2015 | 10:31

Bursa’da biri öğretmen iki çoban kız kardeşin kurban pazarına getirdiği hayvanlar yoğun ilgi görüyor.

Bursa'da biri üniversite mezunu iki kız kardeş, iki tane kuzuyla başladıkları besicilikte 215 başlık koca bir sürüye sahip oldu. Çoban kız kardeşler, kurbanlıklarını İnegöl hayvan pazarında satışa çıkardı. Anadolu Üniversitesi Matematik Bölümü'nü bitiren 30 yaşındaki Seher Yıldız, öğretmenlik mesleğinden vazgeçerek çok sevdiği çobanlığı yapmaya başladı. Çoban kız kardeşler, dağlarda otlattıkları kurbanlık koçları tanesi 500 ile 800 lira arasında satışa sundu. Kurban pazarında karşılarında kız kardeşlerin yetiştirdiği koçları gören vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemiyor.
17 yıldır hayvan yetiştirdiğini anlatan Nagihan Yıldız, "Anne ve babamız yaşlandığı için biz iki kardeş sıfırdan başladığımız bu işte şu an koca bir sürüye ulaştık. Bu yetiştirdiğimiz hayvanları şimdi hayvan pazarında satıyoruz. Kurbanlık almak için bizi karşılarında gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Yetiştirdiğimiz kurbanlıkların tanesi 500 ile 800 lira arasında değişiyor. Kurbanlık almak isteyenlerle sıkı bir pazarlık yapıyoruz" dedi.
Ailenin bir diğer kardeşi olan üniversite mezunu Seher Yıldız ise, "Ben 4 yıllık matematik bölümü mezunuyum. Öğretmenlik yapmayıp köyümde ablamla birlikte koyun yetiştiriyorum. Bunun yanında köyümüzdeki durumu iyi olmayan öğrencilere ücretsiz özel ders veriyorum. Ders verdiğim öğrencilerim arasında başarı elde edenler oldu. Yetiştirdiğimiz kurbanlıkları kurban bayramı öncesi pazara satışa çıkardık. Bizim koyun sattığımızı gören vatandaşlar ilk başta şaşırıyor. 40 koyunu kurban bayramında satmak için ayırdık. Bizim başarı hikayemiz ülkemizdeki kadınlara örnek olsun" şeklinde konuştu.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN