Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı "İlnur Çevik Türkiye kardeşlik için Afrika’da"

A Haber’de yayınlanan Diplomasi programına katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Batı Afrika açılımını değerlendirdi. Çevik, "Türkiye, kimsenin gitmediği yerlere gidiyor. Gidilen 4 ülke de eskiden sömürülen ülkelerdi. Türkiye, oralara sömürmek için değil, kardeşliği pekiştirmek için gidiyor." dedi.

GİDİLMEYEN YERLERE GİDİYORUZ
Batı Afrika'da yaptığımız iş şöyle; Türkiye başkanlarının gitmediği yerlere gidiyor bir, iki; eski iki tane İngiliz, iki tane Fransız sömürgesine gitmiş olduk. Fildişi Sahili ve Gine eski Fransız sömürgesi, Gana ve Nijerya da İngiliz sömürgesi. Buralara Sayın Cumhurbaşkanımız hep altını çizerek gidiyor, 'Biz buralara sömürgeciliğin getirdiği olumsuzlukları silmeye, biz size sömürgeci olarak gelmiyoruz, biz buraya kardeş ve partner olarak geliyoruz, sözleri ile geliyor ve burada çok büyük alkış alıyor her seferinde.
TÜRKİYE KARDEŞLİK İÇİN AFRİKA'DA
Gerçekten o bölge halkı bizi Müslüman kardeşler olarak görüyor, aynı zamanda bize gerçekten yardım edecek insanlar geliyor diye görüyor ve Türkiye'de buna göre davranıyor. İş adamlarımız orada ciddi faaliyetlere girdiler, Türkiye oranın yaralarına merhem sürecek, oraları ayağa kaldıracak projeler ile gidiyor. Ama şunu görüyoruz bütün dünya, oradaki insanlar ile de konuştuğumuzda, dünya bizi bir ümit kapısı olarak görüyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı "İlnur Çevik Türkiye kardeşlik için Afrika’da"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN