Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dayaktan kaçarken bıçakla kadın ve çocukları rehin aldı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde esnafla kavga ederken kaçmaya başlayan bıçaklı şahıs, sığındığı işletmede beş kişiyi rehin aldı.

Bodrum'a bağlı Ortakent-Yahşi Plajında bir kaç kavga olayına karıştığı iddia edilen Ali Sardoğan, son olarak akşam saatlerinde bölgedeki bir grup esnaf ile yeniden kavga etti. Kendisine küfür edildiğini iddia eden Saroğlu'nun esnafla girdiği tartışma sonrasında karşısında kalabalık esnaf grubunu görünce elinde bıçak ile kaçmaya başladı. Sahilde bulunan bir otelin restoranına sığınan zanlı burada yemek almak için bekleyen kadın ve çocukları lokantanın ofis bölümünde rehin aldı. Sardoğan kendi can güvenliğini sağlamak için İstanbul'dan tatil için gelen, Nural Özdağ, Ege Özdağ, Seval Babaç, Fatma Onural Özdağ, Aslıhan Aslan Dilcan isimli çocuk ve kadınları dakikalarca alıkoydu.
LİNÇ ETMEK İSTEDİLER
İhbar üzerine olay yerine gelen Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı çok sayıda ekip konuşarak zanlıyı ikna etmeyi başarırken, ilk önce çocukları serbest bırakan zanlıyı dışarıda öfkeli bir kalabalık bekliyordu. Rehinelerin hepsinin dışarı çıkmasının ardından Ali Sardoğan polis ekiplerince restoranın arka kapısından ekip otosuna bindirilmek için götürüldüğü sırada restoran çalışanlarına küfür edince çalışanlar tarafından linç edilmek istendi. Araya giren polislerin müdahalesiyle önlenen linç girişimi sonrasında Saroğlu sağlık kontrolünün ardından Yalıkavak Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.
Bodrum'da hareketli saatlerin yaşanmasına neden olan Saroğlu'nun ifade işlemlerinin ardından "kişi hürriyetinden yoksun kılma" suçlamasıyla adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;