Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizlili sanayicilerin kar maskeli çete kabusu

Denizli'de beş kişi olduğu sanılan kar maskeli hırsızlık çetesi, son 1.5 yıl içinde 30'dan fazla fabrikada bulunan kasaları açarak ele geçirdiği nakit para, çek, altın ve ziynet eşyalarıyla kayıplara karıştı. Son bir yılda hırsızlık olaylarında artış olması tedirginliği daha da arttırırken; üyelerinin talebi üzerine Sanayi Odası, emniyet yetkilileriyle toplantı yaparak önlemleri görüştü.

Sanayi kenti Denizli'de 1.5 yıl önce başlayıp, son bir yılda yoğunlaşan fabrikadan hırsızlık olayları, sanayicileri tedirgin ediyor. Özellikle Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere İzmir Asfaltı ve Ahmet Nazif Zorlu Sanayi Sitesi'nde 30'dan fazla fabrikaya giren kar maskeli hırsızlar, açtıkları kasalarda bulunan nakit para, çek, senet, işyeri sahibi ya da personele ait ziynet eşyalarını çaldı. Son dört ayda Karabulut tekstil, Ata Tekstil, Burçe Tekstil, Basa Tekstil, Alinda Tekstil, Üçyıldız Tekstil, Başarı Tekstil, Koltuksuz Tekstil, Ender Tekstil'in de aralarında bulunduğu 10'dan fazla fabrikada hırsızlık gerçekleşti.


5 KİŞİLİK ÇETE

Sanayicilerin kabusu olan kar maskeli hırsızlık çetesinin beş kişi olduğu, üç kişinin kar maskesi, eldiven ve galoşla fabrikaya tel örgüleri makasla keserek girdiği, iki kişinin gözcülük yaptığı, kasanın bulunduğu yeri daha önceden tespit ederek kapıyı kırarak ya da çatıyı delerek girdikleri, sadece kasaya yönelerek hırsızlıkları gerçekleştirdiği belirlendi. Hırsızlık yapılan fabrikaların güvenlik kameraları jandarma ve polis tarafından tek tek incelendi, ancak şu ana kadar çetenin elemanları yakalanamadı.


EMNİYETLE TOPLANTI YAPILDI


Fabrikaları soyulan işadamları, hırsızların bir an önce yakalanmasını isterken; şikayetler üzerine Denizli Sanayi Odası, emniyetle toplantı yaptı. Denizli Sanayi Odası'nın geçen ay yapılan Meclis Toplantısı'na Denizli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal ve Asayiş Şube Müdürü ile işyerleri soyulan fabrikaların yöneticilerinin katıldığı; fabrikalarda güvenlik önlemlerinin artırılması, kamera sistemlerinin kurulması ve güvenlik elemanlarının eğitilmesi konularının görüşüldüğü belirtildi.


KADIN ÇALIŞANA TABANCA DOĞRULTTULAR


30'dan fazla hırsızlık gerçekleştiren çetenin son işlerinde amacına ulaşamadığı öğrenildi. Bayramdan bir gün önce kar maskeli hırsızların soygun girişiminde bulunup başaramadığını belirten Gökhan Tekstil'in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gökşin, "Fabrika çalışırken 03.00 sıralarında bir çalışan fotokopi için binaya girdiğinde o sırada hırsızlar çatıdaymış. Işık yanınca geri dönüp yangın merdiveninden kaçmaya çalışmışlar. Bu arada yemek saati olduğu için kadın işçilerle karşılaşmışlar. Simsiyah kıyafetli, yüzleri maskeli kişiler işçileri görünce elleindeki silahı işçilere doğrultup, tel örgüyü kesip kaçmışlar. Şu anda şehirde böyle bir tedirginlik var. Bir yıldan beri birçok firmaya girip yakalanmamış olmaları sanayici olarak bizleri tedirgin ediyor" dedi.

"FABRİKA KASALARI KULLANILAMIYOR"

İşverenlerin fabrikalardaki kasaları kullanamaz hale geldiğini söyleyen Keçeci, "Bizim de sanayi kuruluşları olarak önlemlerimizi artırmamız gerekiyor. Bu beladan kurtulmamız lazım. Fabrikalardaki kasalar kullanılamaz oldu. Bir an önce kolluk güçlerimizin başımıza bela olan hırsızlardan bizi kurtarmasını canı gönülden diliyorum. Hırsızlık rakamıyla ilgili kesin bir şey söyleyemem. Kasaya yüzüklerini, bileziklerini koyan da var. 25 -30 işletme soyuldu. Emniyetle işbirliği yapıyoruz. En kısa sürede fabrikalardaki güvenlik elemanlarının Emniyet Müdürlüğü tarafından eğitilmesine başlayacağız" diye konuştu.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizlili sanayicilerin kar maskeli çete kabusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN