Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deprem tatbikatında kendini role öyle bir kaptırdı ki!

Kocaeli'de belediyesi hizmet binasında düzenlenen deprem tatbikatında rolüne kendini kaptıran  belediye çalışanı, renkli görüntülere sahne oldu. Rol icabı kızını kaybeden çalışanı, kurtarma ekipleri sakinleştirmekte güçlük çekti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi doğal afetlerle mücadeleye dikkat çekmek amacıyla tüm personelinin katıldığı geniş kapsamlı bir deprem tatbikatı düzenledi. Deprem esnasında yapılması gerekenler, bina tahliyesi gibi bilgilerin uygulandığı tatbikatta, binadan çalan siren sonrasında belediye binası 30 saniyede boşaltıldı. Binadan çıkan belediye personelleri arasında kızını kaybeden rolünü oynayan belediye çalışanı, tiyatro oyuncularına taş çıkaran performans ortaya koydu. Rol icabı kızını kaybettiği için panik yaşayan şahıs, kurtarma ekiplerince zor sakinleştirildi.

SİRENLER ÇALDI BİNA SANİYELER İÇİNDE BOŞALTILDI
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol'un da takip ettiği tatbikatta sirenin çalması sonrasında bina içerisinde bulunan personelin görevliler yardımıyla hızla binayı terk etti. Yaklaşık 30 saniyede binadan çıkarılan personeller, acil durum toplanma alanlarına yönlendirildi. Canlandırma için görevlendirilen oyuncular panik halindeyken ne yapılması gerektirdiğini uygulamalı olarak gösterdi.

BİNADA MAHSUR KALANLARI İTFAİYE EKİPLERİ KURTARDI
Tatbikat amaçlı yapılan canlandırmada depremin ardından çıkan yangında mahsur kalan bir kişi yaklaşık 1 buçuk dakikada gelen itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Olay yerine hızla ulaşan ambulans ekipleri de yaralılara ilk müdahalede bulundular, ilk yardımın önemine dikkat çektiler. Telefonların çekmediği bir durumda nasıl iletişim kurulacağı konusunda da canlandırma yapılarak bilgi verildi.

ROLÜNE KENDİNİ KAPTIRAN PERSONEL TİYATRO OYUNCULARINA TAŞ ÇIKARDI
Binadan çıkan ve deprem anında kızını kaybeden rolünü oynayan belediye çalışanı ise sergilediği oyunculuk ile profesyonel oyuncuları aratmadı. Rol icabı kızını kaybettiği için panik yaşayan şahıs, kurtarma ekiplerince zor sakinleştirildi. Daha sonra ekiplerin yardımıyla yakınlarına bilgi veren şahıs, kurtarılan kızına sımsıkı sarıldı.

"HER AN TEDBİRLİ OLMAMIZ LAZIM"
Tüm personelin katıldığı tatbikattın önemine değinen Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, "Her an tedbirli olmamız lazım. Size afetsiz, acısız, huzurlu bir yaşam diliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum" diyerek tatbikata katılan belediye personelleri ile fotoğraf çekildi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
  • HER ZAMAN
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Deprem tatbikatında kendini role öyle bir kaptırdı ki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN