Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devesini güreşlere traktörle hazırlıyor

Çanakkale’nin Çan ilçesinde, traktör römorkuna bağlı yürüyen deveyi gören sürücüler hayrete düştü. Devenin sahibi Abdullah Kurtçu, her gün 1-1,5 kilometre yürüyüş yaptırarak devesini güreşlere hazırladığını söyledi.

Etili köyü içinden geçen Çan-Bayramiç yolunda bir traktörün arkasına bağlı olarak yürüyen deveyi gören sürücüler, önce ne olduğunu anlamadı. Her 100-150 metrede durup dinlenen deve, ardından yürüyüşüne devam etti. Abdullah Kurtcu, devesine bu şekilde antrenman yaptırdığını söyledi. 2015-2016 deve güreşleri sezonu öncesi 'Kırayak' adlı devesine günlük sporunu yaptırdığını söyleyen Kurtçu, tek başına deveyi yürütmenin zor olduğunu, bu yüzden böyle bir yola başvurduğunu anlattı.
Kurtcu, "Tek kişi ile yürütmemiz zor oluyor. Ama traktöre bağladığımız zaman deveyi yürütmemiz kolay oluyor. 150 metre traktörle yürüttüğümüzde dinlendiriyoruz. 1-1.5 kilometre yürüterek güreşlere hazırlıyoruz. Böylece daha rahat güreş yapıyor. Traktör ile gezdirirken 150 metrede durup dinlendiriyoruz. Spor bittiğinde devemizi güzel bir şekilde kurulayarak terini alıyor ve dinlenmeye bırakıyoruz" dedi.
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Devesini güreşlere traktörle hazırlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN