Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dördüz doğurdu “4 çocuk yetmez” dedi

Gaziantep’te 2 yıllık evli kadın ilk doğumunda 4 kız bebek dünyaya getirdi. Dört bebek dünyaya getirmenin hem sevincini hem de şaşkınlığını yaşayan 22 yaşındaki anne Ayşe Bilici, “4 çocuk yetmez inşallah daha fazla evladımız olur” dedi.

Yaşadıkları köyde dördüz bebek doğuran ilk kişinin kendisini olduğunu söyleyen anne Bilici, "Eşimle dördüz bebeklerimizin olduğunu duyunca ilk önce şaşırdık. Fakat daha sonra şaşkınlığımız sevince dönüştü. Çok iyi geçen sezaryen ameliyatı ile bebeklerimi dünyaya getirdim. Şu an ben gayet iyiyim, bebeklerimiz de iyi, bunlar büyürse 4 çocuk yetmez , inşallah daha fazla evladımız olur" dedi.
Dördüz bebeğe hamile kalmanın çok nadir bir durum olduğunu söyleyen Kadın Doğum Uzmanı Doktor Resul Arısoy, "Hastamız Ayşe hanımla haftalık düzenli takipleri sürekli sürdürdük. Hastaneye yattıktan sonra dördüncü gün sezaryen yöntemiyle doğurdu. Ameliyat esnasında bir sıkıntımız olmadı. Çocukların durumu şu anda iyi. Dört bebekte yeni doğan yeni bakımda. Bundan sonra da inşallah çocukları kucaklarına alırlar. Hayatımda yaptığım ikinci dördüz gebelik doğumu oldu. Bu çok çok nadir bir ve zor bir gebelik. Bebekler küçük doğuyor ve bebek ölüm riski diğer hamileliklere göre oldukça fazla" diye konuştu.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Dördüz doğurdu “4 çocuk yetmez” dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN