Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Düğünlerde sahte Dolar çılgınlığı

Bursa'da düğün, kına ve sünnet gibi eğlencelerde kullanılan geçersiz dolarlar yok satıyor. Mağazalarda içerisinde 100 adet geçersiz dolar olan paketler, 3 liradan satılıyor. Doların ucuzken düğünlerde atıldığını söyleyen mağaza sahibi Murat Kaya, "Doların fiyatı arttıkça, düğünlerde kullanılan geçersiz dolara ilgi çoğalıyor" dedi.

Düğün, kına, sünnet gibi eğlencelerde düğün sahibinin havaya savurduğu gerçek dolarlar yerini geçersiz dolarlara bıraktı. Son zamanlarda doların 3 liraya çıkması eğlence organizasyonlarını da etkiledi. Düğünlerde gelin ve damadın önünde havaya savrulan ve zenginliğin göstergesi olduğu ifade edilen 'Dolar atma' alışkanlığı, yerini 100 tanesi 3 TL'den satılan sözde birer dolara bıraktı. Gerçek dolar alacak imkanı bulunmayanlar ma��azalarda satılan ve üzerinde "Geçersiz" yazılı sahte dolarları tercih ediyorlar.
Dolar fiyatlarının artmasının sahte dolara olan ilgiyi artırdığını söyleyen mağaza sahibi Murat Kaya, "Eskiden düğünlerde gerçek dolarlar kullanılırdı. Ancak şimdi geçersiz olan düğün doları kullanılıyor. Bu dolarlar düğüne görsel zenginlik kazandırıyor. Bu aylarda düğünlerin fazla olması nedeniyle geçersiz dolarları yetiştiremiyoruz" dedi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Düğünlerde sahte Dolar çılgınlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN